20.02.2015

Міністерство енергетики та вугільної промисловості зацікавлено у системній взаємодії з громадськими експертами щодо впровадження ключових реформ в енергетичній галузі. Про це заявив заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелік під час зустрічі з координаторами  Центру підтримки реформ (ЦПР).

Олександр Светелік вважає, що громадськість має брати активну участь в обговоренні та підтримці ключових реформ Уряду.

«Наша спільна з незалежними громадськими експертами робота може посприяти прискоренню процесу погодження та прийняття необхідних законопроектів в енергетичній сфері. Крім того, така співпраця позитивно впливатиме на сприйняття суспільством непопулярних, але вкрай необхідних рішень, реалізація яких є запорукою успішного впровадження запланованих реформ», - зазначив Олександр Светелік.

Він також розповів координаторам ЦПР про ті реформи, які вже розпочаті в енергетичній галузі, та їх важливість для економіки країни. Зокрема, заступник Міністра наголосив на важливості створення прозорого ринку природного газу та вугілля і формування адекватного балансу енергоресурсів для забезпечення потреб економіки та населення. «Наша позиція – ніяких преференцій та перехресного субсидування не повинно бути. Мають працювати ринкові механізми і забезпечуватися вчасні розрахунки за спожиті енергоресурси», - зазначив  Олександр Светелік.

За результатами цієї зустрічі прийнято рішення про створення за підтримки ЦПР постійно діючого координаційно-комунікаційного майданчика між Міненерговугілля та експертною спільнотою.

Довідково

Діяльність Центру підтримки реформ спрямована на залучення громадських експертів до підготовки та впровадженням реформ, здійснення експертно-методичного супроводу проектів урядових рішень, консолідацію та інтеграцію вітчизняного та міжнародного експертного досвіду.