20.02.2015

У червні 2015 року керівництво Антимонопольного комітету України планує взяти участь у засіданні Комітету з конкуренції Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з метою обговорення шляхів розширення участі України в зазначеному Комітеті.

Україна з 2011 року має статус учасника та є кандидатом на членство в якості асоційованого учасника в Комітеті з конкуренції Організації економічного співробітництва та розвитку.

У грудні 2014 року країни-члени Комітету ОЕСР з конкуренції схвально розглянули заявку України щодо набуття Україною статусу асоційованого учасника в Комітеті ОЕСР з конкуренції. Делегати високо цінують інтерес України до роботи в Комітеті, який полягає у прихильності України до ідеї запозичення найкращого міжнародного досвіду з питань конкуренції.

Відповідно до правил OECP рішення про направлення запрошення щодо набуття статусу асоційованого учасника приймається після оцінки політики кандидата і його прихильності цілям цієї організації, методам та високим стандартам шляхом проведення Огляду конкурентного права та політики України.

Поглиблення і розширення відносин між Україною та ОЕСР, а також набуття членства в ОЕСР, є одним із пріоритетних завдань зовнішньоекономічної політики України.