21.02.2015

Cтаном на сьогодні у Львівській області функціонують 28 психолого-психотерапевтичних та психолого-психіатричних мобільних бригад для допомоги потерпілим у зоні АТО та їх сім’ям. До роботи залучено 89 фахівців із психотерапевтичною освітою. Про це повідомили у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА.

Кількість людей, які пройшли обстеження та є учасниками психологічних груп, досягає 4000 осіб. Фахову психологічну та психотерапевтичну допомогу отримали більше 1000 осіб (бійці, які повернулися із зони АТО у тимчасові відпустки, їх родини, учасники Революції Гідності).

Волонтери Української спілки психотерапевтів, які задіяні в наданні психотерапевтичної допомоги та працюють в ЛПЗ області, мають певний вишкіл та використовують міжнародні стандарти. Кваліфікація їх роботи контролюється спеціальною комісією Української спілки психотерапевтів. Більше 15 осіб з них мають єдині для країн Європи сертифікати.

Психологи фахово надають консультативні та експериментально-психологічні обстеження військовослужбовцям у госпіталях інвалідів війни ім. Ю. Липи та Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону на запити військових комісаріатів та медиків госпіталів.

Підготовка  фахівців для надання фахової допомоги є надзвичайно вагомим внеском у профілактику психічного здоров’я. Слід при цьому врахувати, що Львівщина є одним із провідних реабілітаційних центрів України для учасників АТО, а психологічно-психотерапевтична служба є невід’ємним компонентом реабілітації.