21.02.2015

З початку функціонування в Україні Національної кадастрової системи – з січня 2013 року – у Державному земельному кадастрі вже зареєстровано 2,18 млн. земельних ділянок. За цей же період державні кадастрові реєстратори видали понад 1,8 млн. витягів з кадастру про земельну ділянку. Про це повідомляє департамент державного земельного кадастру Держземагентства України.

У департаменті держземкадастру нагадують, що без державної реєстрації у Державному земельному кадастрі  на сьогодні неможливе оформлення права власності чи користування земельною ділянкою. Крім того, на основі даних Державного земельного кадастру здійснюється інформаційне забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сфері регулювання земельних відносин та організації раціонального використання і охорони земель.

Найбільше ділянок з початку функціонування Національної кадастрової системи було зареєстровано у Київській області – 200,6 тис., у Вінницькій – 136,6 тис., у Львівській – 126,4 тис., у Черкаській – 106,3 тис. та у Хмельницькій області – 105,9 тисячі. При реєстрації наділам присвоюються унікальні кадастрові номери. Внесення відомостей до автоматизованої кадастрової системи про новосформовані земельні ділянки та їх реєстрація здійснюються на підставі розробленої та затвердженої в установленому порядку землевпорядної документації.

Відомостями про земельні ділянки Національну кадастрову систему наповнюють територіальні органи земельних ресурсів.  Лише з початку 2015 року за заявами фізичних та юридичних осіб державні кадастрові реєстратори зареєстрували понад 53 тис. земельних ділянок. За минулий тиждень у Державному земельному кадастрі зареєстровано майже 11,5 тис. земельних наділів. Найбільше з початку поточного року земельних ділянок зареєстрували фахівці землевпорядної служби Київської (3981), Львівської (3588), Полтавської (3073), Черкаської (2986) та Вінницької (2970) областей.

Довідково

Реєстрація земельних ділянок в автоматизованій системі Державного земельного кадастру проходить відповідно до Закону України “Про Державний земельний кадастр”.

Актуальність цих даних в автоматизованій системі земельного кадастру забезпечують державні кадастрові реєстратори.