21.02.2015

Потрібно змінити обличчя нашої освіти. На цьому наголосив Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час зустрічі з освітянами Луганщини.

Сергій Квіт звернув увагу на важливості реформ, які запроваджує Міністерство освіти і науки. «Насамперед, освіта повинна бути якісною, а професія педагога – престижною», - підкреслив Міністр.

Закон України «Про вищу освіту», робота над яким велася з 2005 року, вже прийнятий. Як повідомив Міністр, розпочато імплементацію Закону: з наступного року зменшиться аудиторне навантаження на викладача з 900 до 600 годин на рік, багато змін відбудеться в організації навчального процесу, 25% курсів для студентів будуть вибірковими тощо.

Сергій Квіт також зазначив, що зміни до вищої освіти поступово впроваджуються - через нормативно-правові акти Міністерства та урядові рішення. Наприклад, з цього року університети матимуть право відкривати власні рахунки і обслуговуватися в банках. «Крок за кроком ми досягаємо того, що хочемо змінити, а це - фінансова, академічна, організаційна автономія університетів. Ми йдемо шляхом дерегуляції та децентралізації», - підкреслив Міністр освіти і науки.

Він повідомив, що у зв’язку з вимогами до якості освіти кількість університетів зменшиться з 802 до 317. За словами Сергія Квіта, через кілька місяців буде створено Агентство з якості освіти, впроваджуватимуться нові вимоги до захисту дисертацій, до акредитації вищих навчальних закладів. На порядку денному Міністерства освіти і науки – Закон «Про науку та науково-технічну діяльність», де будуть передбачені зміни в організації наукових досліджень. «Передусім необхідно інтегрувати науку і вищу освіту. Головний критерій якості освіти – це наукові дослідження», - зазначив Сергій Квіт.

Наразі Міністерство освіти і науки працює над рамковим Законом «Про освіту», триває кропітка робота щодо розвантаження навчальних програм, і водночас МОН звернулося до громадськості та видавництв щодо проведення прозорого конкурсу підручників. Відповідно до нових умов, різні видавництва мають право видавати підручники з одного ж того ж предмета для одного і того ж класу. Ті підручники, які виявляться найбільш ефективними та популярними, друкуватимуться масовим тиражем за державні кошти. «Ближнім часом конкурси і для авторів, і для друкарень будуть відкритими, а у нас з’являться цікаві та корисні підручники», - підкреслив Міністр.

Як повідомив Сергій Квіт, Міністерство приділяє велику увагу питанням дерегуляції. Наприклад, відмінено велику кількість звітності. «Вчитель повинен готуватися до уроків, а не займатися паперотворчістю», - підкреслив Міністр освіти і науки.

У зустрічі з Міністром взяли участь керівники відділів освіти з 15 районів Луганської області, ректори вищих навчальних закладів, вчителі, керівники професійно-технічних училищ та методичних об’єднань.