21.02.2015

На сьогодні в Житомирській області встановлені межі 1636 населених пунктів. Це складає 98% від загальної кількості поселень на Житомирщині. Про це повідомляє головне управління Держземагентства у Житомирській області.

За повідомленням землевпорядної служби, усього в області обліковується 1668 населених пунктів.

Протягом 2014 року землевпорядниками були розроблені проекти землеустрою, на підставі яких встановлені та змінені межі 10 населених пунктів. Зокрема, відповідні роботи були проведені у місті обласного значення Новоград-Волинському (Постановою Верховної Ради України від 17 червня 2014 року було змінено і встановлено межі міста Новограда-Волинського і Новоград-Волинського району. А саме, збільшено територію міста на 609,54 га за рахунок земель п’яти прилеглих сільських рад цього району).

У 2015 році з місцевих бюджетів передбачено використати 220 тис. грн. на розроблення проектів землеустрою щодо встановлення та зміни меж ще 10 населених пунктів.

Довідково

Межі населеного пункту (села, селища, міста) встановлюються і змінюються за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць. Ці проекти розробляються землевпорядними організаціями за замовленням відповідної сільської, селищної, міської ради.

Рішення про встановлення і зміну меж сіл, селищ, які входять до складу відповідного району, приймаються районною радою за поданням відповідних сільських, селищних рад.

Встановлення і зміна меж міст належить до повноважень Верховної Ради України за внесенням районною радою відповідних пропозицій.

Проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальної одиниці підлягає погодженню сільськими, селищними, міськими, районними радами, районними державними адміністраціями, за рахунок території яких планується здійснити розширення її меж. У разі встановлення меж міст проект також погоджується обласною радою.

Рішення про встановлення (зміну) меж адміністративно-територіальних одиниць є одночасно рішенням про затвердження проектів землеустрою щодо їх встановлення (зміни).

Відомості про встановлені (змінені) межі адміністративно-територіальних одиниць зазначаються у витязі з Державного земельного кадастру, який безоплатно видається відповідній сільській, селищній, міській, районній, обласній раді.

Складовою частиною проекту землеустрою щодо встановлення і зміни меж населеного пункту є перелік земельних ділянок державної власності (із зазначенням їх кадастрових номерів, місцезнаходження, площі та цільового призначення), які переходять у комунальну власність відповідної територіальної громади.