22.02.2015

Основною метою керівництва Державного підприємства «Укрспирт» є створення ефективної, прибуткової та прозорої компанії, яка б у повному обсязі відповідала статусу державної монополії. Про це на прес-конференції в прес-центрі «Укрінформ» заявив в. о. директора ДП Роман Іванюк.

Невід’ємною складовою досягання поставлених цілей є подолання корупційних схем, які діяли на підприємстві в минулі роки. Для цього вже найближчого часу планується реалізувати пілотний проект зі встановлення на заводах електронних датчиків та лічильників. Це унеможливить виробництво та реалізацію необлікованого спирту. «Такі системи дозволяють в режимі онлайн відслідковувати всі характеристики підприємства — бродильні цеха, чани, вихід продукції, запаси зерна», — пояснив Роман Іванюк, додавши, що згодом такий проект може бути впроваджений на всіх спиртових заводах ДП.

В. о. директора «Укрспирту» повідомив, що зараз за протиправну діяльність та фінансові порушення минулих років за ДП числяться штрафні санкції обсягом понад 1 млрд. гривень. Зараз йдуть переговори стосовно часткової реструктуризації або списання штрафів. Відкрито кілька десятків кримінальних проваджень.