22.02.2015

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) представили результати роботи в 2014 році. Так, у рамках заходу «Соціальна служба звітує перед громадою», що відбувся в КМДА, обговорили надання соціальної підтримки сім’ям у складних життєвих обставинах (у тому числі родинам внутрішньо переміщених зі Сходу України, АР Крим, а також учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям).

Під час зустрічі особлива увага була приділена роботі соціальних працівників та психологів ЦСССДМ м. Києва на Майдані, Центральному залізничному вокзалі, у місцях компактного розселення переселенців, у військовому госпіталі та іншим актуальним соціальним питанням.

Протягом 2014 року в рамках діяльності мережі ЦСССДМ м. Києва майже 500 тис. індивідуальних та групових соціальних послуг отримали близько 20 тис. осіб, які опинились у складних життєвих обставинах з сімей з проблемами алко-, наркозалежності, насильства, ВІЛ/СНІДу; а також діти, позбавлені батьківського піклування; «діти вулиці»; прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу; діти та молодь з інвалідністю; особи з числа дітей-сиріт; а також сім’ї переселенців з Луганської та Донецької областей, АР Крим, сім’ї, де є учасники антитерористичної операції та інші.

Окрім цього, 2014 року у м. Києві у мережі продовжували свою діяльність заклади соціального обслуговування: у правобережному та лівобережному міських центрах для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді постійною увагою охоплено 2 395 осіб; Київський міський центр соціально-психологічної допомоги надав послуги 281 клієнту, в 5 районних центрах соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями послугами охоплено 1577 осіб, 582 клієнти з числа батьків; у рамках діяльності «соціальної квартири» 46 жінок з новонародженими отримали допомогу.

У ході зустрічі також були представлені пріоритети діяльності мережі у 2015 році, серед яких – збереження мережі ЦСССДМ; підвищення якості та професійності надання соціальних послуг; залучення до дієвої взаємодії суб’єктів соціальної роботи різних форм власності; активізація столичної громади щодо підвищення потенціалу сімей, дітей, молоді; підтримка та розвиток волонтерського руху в реалізації соціальної та молодіжної політики м. Києва. Окрема увага буде приділена створенню моделі надання комплексної допомоги учасникам АТО та членам їхніх родин.