23.02.2015

На сьогодні, 20 лютого, в Донецькій та Луганській областях, відповідно до встановленого Урядом України режиму надзвичайної ситуації продовжують працювати регіональні комісії з техногенно-екологічної безпеки та, відповідно, штаби з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

На найважливіших об’єктах інфраструктури регіонів сформовані мобільні оперативні групи у складі сил і засобів служб тепло-, водо-, газо-, електропостачання та будівельних організацій для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру.

Незважаючи на складну ситуацію на Сході України, рятувальники ДСНС разом із комунальними службами щоденно проводять роботи з відновлення життєзабезпечення зруйнованих населених пунктів на звільнених територіях Луганської та Донецької областей.

Зокрема у Луганській області наразі, спільними зусиллями вже вдалося відновити газопостачання у містах: Попасна, Щастя, Гурське, Золоте, селищах міського типу Станиця Луганська, Врубівка, Тошківка, Кримське, Нижнє, селищі Оріхове та Нова Кондрашовка.

17 лютого внаслідок активних бойових дій в районі міста Світлодарськ було пошкоджено надземний магістральний газопровід високого тиску діаметром 700мм. Внаслідок цього, без газопостачання залишилися 5 населених пунктів (місто Світлодарськ, селища міського типу Миронівський та Луганське, а також селища Новолуганське та Кодема) та 10 880 абонентів.

Вчора, 19 лютого, ремонтними бригадами відновлено газопостачання селища міського типу Миронівський (загалом 3094 квартир та 678 приватних житлових будинків) та селища Кодема (79 приватних житлових будинків).

Також, щоденно ведуться роботи щодо відновлення електропостачання у населених пунктах: місто Попасна (частково), селища Орехове-Донецьке, Кряківка, Трьохізбенка, Станиця-Луганська, Валуйське, Ольховський масив, Макарово (частково), Пшеничне, Болотенне. Частково відновлено Проводяться роботи по відновленню водопостачання в місті Попасна (частково) та селищі Стахановець.

Продовжуються роботи щодо ліквідації наслідків обстрілу 24 січня міста Маріуполь.

Зокрема, у мікрорайоні «Східний» тривають ремонтно-відновлювальні роботи, вставляється скло в розбиті вікна в житлових будинках по вулицях Київська, Олімпійська, 9-го травня та Жукова, а також прибирання території. Всього для проведення аварійно-відновлювальних робіт залучено 109 осіб та 3 одиниці техніки підприємств та комунальних служб міста. Проведені спільні навчання сил цивільного захисту та відповідних служб міста щодо спільних дій під час обстрілу.

На даний час поки що неможливо проводити аварійно-відновлювальні роботи в містах Авдіївка та Дебальцеве. В цих містах все ще відсутнє централізоване водо- електро та теплопостачання.

Разом із цим, в готовності до проведення відновлювальних робіт знаходяться 155 осіб та 63 одиниці техніки від комунальних служб, а також 56 осіб особового складу та 15 одиниць техніки від ДСНС.

У місті Краматорськ вчора групами піротехнічних робіт Державної служби з надзвичайних ситуацій було обстежено 400 метрів високовольтних ліній електропередач. Було виявлено 2 бойових елементи системи реактивного вогню «Смерч» (касети) та 24 інших вибухонебезпечних предмети. Також, для подальшого проведення ремонтних робіт піротехнікам обстежено територію експлуатації водогінних мереж КП «Компанія Вода Донбасу» (місто Дзержинськ).

Загалом за минулу добу піротехніками ДСНС було перевірено близько 2 гектарів території на Сході України, вилучено 40 одиниць боєприпасів та вибухонебезпечних предметів.

Місцевою владою та рятувальниками продовжується робота і по доставці гуманітарної допомоги для мешканців Луганської та Донецької областей.

Зокрема, для забезпечення потреб людей, які переїхали з небезпечних територій, а також місцевого населення у місті Маріуполь, від Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) рятувальники доставили та передали до Донецької облдержадміністрації: продукти харчування загальною кількістю близько 60 тисяч одиниць, більше 4 тисяч одиниць будівельних матеріалів, спецтехніку та обладнання (автоцистерни для перевезення харчових рідин, дизельні генератори та комплектуючі до них), а також речі першої необхідності (ковдри, матраци, мішки, розкладачки). Загальна сума наданої гуманітарної допомоги від цієї німецької компанії – 9,2 мільйони гривень.

Від Міжнародного комітету «Червоного Хреста» до населених пунктів Дзержинськ, Родинське, Миронівське доставлено рятувальниками більше 4 тонн продуктових наборів, а також будівельні матеріали, у тому числі поліетиленова плівка, а також 6 тисяч парафінових свічок.

Впродовж трьох тижнів силами рятувальників та місцевою владою організовано доставку гуманітарних вантажів до населених пунктів Дебальцеве, Авдіївка, Родинське, Миронівське, Новоселівка, а також до місць, де тимчасово перебувають люди, які переміщені з районів бойових дій Донецької області. Окрім предметів першої необхідності, ковдр, матраців, продуктів харчування, питної води, доставлено 20 генераторів та 30 печей на твердому паливі, а також будівельні матеріали.

Вчора до міста Дзержинськ доставлено більше 16 тонн продуктів харчування від Донецької ОДА. Перед цим, до міста було доправлено 7 тон питної бутильованої води та від Чернігівської обласної державної адміністрації - будівельні матеріали.

Напередодні, до Краснолиманського району, де компактно проживають переселенці було доставлено 6 тонн продуктів харчування.

Гуманітарна допомога, в першу черга – продукти, вода, теплі речі та будівельні матеріали для відновлення осель, в міста та селища на Донбасі доставляються місцевою владою та Державною службою з надзвичайних ситуацій щодня.