24.02.2015

Семінар, що проводиться з 23 по 27 лютого 2015 року, організовано Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) Федеративної Республіки Німеччина, що консультує та підтримує партнерські країни по всьому світу у впровадженні стандартів ЕІТІ.

Супроводжує тижневий семінар від GIZ пані Біргітте Яллов.

У рамках семінару відбудеться обговорення цілей комунікативної стратегії, ефективних інструментів комунікації з цільовими групами в Україні.

Наступним кроком співпраці з німецькими консультантами стане розроблення плану дій для реалізації комунікативної стратегії Міненерговугілля на 2015-2016 роки, а також здійснення підготовки плану Національного звіту, який Україна має опублікувати до жовтня 2015 року.

Довідково

Впровадження ІПВГ здійснюється на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.09. 2009 № 1098 «Про приєднання України до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях», а також відповідно до положення Коаліційної Угоди стосовно впровадження стандартів ІПВГ, зокрема вимог щодо введення бухгалтерського обліку та формування фінансової звітності видобувних компаній за міжнародними стандартами

Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) - це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, який впроваджується у 48 країнах світу.

Основним інструментом реалізації ІПВГ є Робочий план впровадження ІПВГ в країні, який готується (при необхідності із залученням інших сторін) та затверджується багатосторонньою групою заінтересованих осіб (БГЗО).

Однією з головних вимог ІПВГ є підготовка щорічного звіту ІПВГ про платежі, які здійснюють компанії, та доходи, пов’язані з розробкою національних природних ресурсів, які отримують уряди країн.

Україна повинна опублікувати свій перший звіт про платежі компаній та доходів уряду (нафтогазова галузь) протягом дворічного періоду з дати її визнання країною-кандидатом (до 17 жовтня 2015 року).