24.02.2015

Меморандуми про початок такої роботи щодо добровільного об’єднання територіальних громад підписали голова Вінницької обласної державної адміністрації Анатолій Олійник, очільник Жмеринської РДА Олег Легеза, керівники громадських організацій «Подільська агенція регіонального розвитку», «Зв’язок сільських гмін Підляшського воєводства» та «Інститут громадянського суспільства».

«На жаль, протягом двох десятиліть було багато розмов і бажань щодо зміни тієї радянської системи, яка й досі функціонує в нашій державі. Але так сталося, що далі розмов справа не пішла. Тому ми спізнюємося з процесами децентралізації, адміністративної і територіальної реформ, як це зроблено в Польщі. І в досить непростий для нашої держави час повинні цю роботу розпочинати», - зазначив, відкриваючи засідання, Анатолій Олійник.

Керівник Вінниччини наголосив: участь в процесі державного управління безпосередньо територіальних громад – світова практика. І Вінницька область на базі Северинівської територіальної громади Жмеринського району започатковує перші конкретні кроки у реалізації децентралізації та добровільного об’єднання громад.

«Я прихильник надання територіям можливостей, особливо фінансових, ресурсних і повноважних, для самостійного вирішення проблемних питань. Але категорично проти того, щоб змінювати межі територій без відома громад. Світовий досвід вказує на те, що добровільне їх об’єднання – шлях, який потрібно пройти і нам», - зауважив Анатолій Олійник.

У ході зустрічі її часники підписали Меморандуми про співпрацю:

- щодо реалізації польсько-українського проекту «Український шлях самоврядування» в межах територіальних громад Жмеринського району Вінницької області (між Вінницькою облдержадміністрацією, Жмеринською РДА та громадськими організаціями «Зв’язок сільських гмін Підляшського воєводства» і «Подільська агенція регіонального розвитку»);

- з питань юридичного та методичного забезпечення організації співробітництва та добровільного об’єднання зацікавлених територіальних громад Жмеринського району Вінницької області (між Вінницькою облдержадміністрацією, Жмеринською РДА і громадськими організаціями «Подільська агенція регіонального розвитку» та «Інститут громадянського суспільства»).