24.02.2015

У п’ятницю, 20 лютого у м. Київ відбувся семінар-нарада системи органів Антимонопольного комітету України з підведення підсумків діяльності органів Комітету за 2014 рік та визначення пріоритетів в роботі на 2015 рік.

Захід відбувся під керівництвом в. о. Голови Антимонопольного комітету України Миколи Бараша за участю державних уповноважених, керівників територіальних відділень та відповідальних працівників Комітету.

У 2014 році реалізація завдань системи органів Антимонопольного комітету України відбувалася в складних умовах. З березня звітного року Комітет працював у неповному складі, з 9 державних уповноважених Комітету на посадах перебувало лише 5, відбулося припинення повноцінної роботи чотирьох територіальних відділень Комітету. У другому півріччі Комітет працював за умов жорстких бюджетних обмежень.

Незважаючи на це, органи Комітету доклали максимум зусиль для протидії зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринках житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу, охорони здоров’я та лікарських засобів.

Крім того, особлива увага приділялася припиненню антиконкурентних дій органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері надання адміністративних послуг; недобросовісної конкуренції на ринках агропромислового комплексу; антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання під час проведення конкурсних процедур закупівель.

У ході семінару-наради було заслухано звіти про діяльність територіальних відділень Комітету за 2014 рік, проаналізовано стан та перспективи розвитку конкурентних відносин на соціально важливих ринках.

За підсумками року найкращі показники має Харківське обласне територіальне відділення Комітету на чолі з Анатолієм Косолаповим.

Під час заходу було здійснено обмін досвідом керівників територіальних відділень Комітету з теоретичних та практичних питань з метою подальшого вдосконалення роботи системи органів Антимонопольного комітету України, а також обговорено пріоритетні напрямки її діяльності на 2015 рік.