25.02.2015

Прем’єр-міністр  України Арсеній Яценюк прийняв рішення про початок службового розслідування щодо діяльності вищих посадових осіб Державної фіскальної служби. На час проведення розслідування керівник ДФС та двоє його заступників відсторонюються від виконання обов’язків.

Про це Глава Уряду заявив під час селекторної наради в Державній фіскальній службі України у вівторок, 24 лютого.

Він підкреслив, що перші півроку Державна фіскальна служба «почала працювати так, як очікували українці після Майдану, другі півроку – як завжди».

«Миритися з тим, що я прочитав в листах і в публічній інформації в ЗМІ про зловживання в Державній фіскальній службі, на митниці і в податковій міліції, я не буду», - наголосив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду повідомив, що прийняв рішення про початок службового розслідування щодо діяльності вищих посадових осіб Державної фіскальної служби: «Це стосується керівника Державної фіскальної служби, заступника керівника , начальника податкової міліції і заступника керівника, начальника митниці».

На час проведення службового розслідування Уряд України відсторонює керівництво Державної фіскальної служби від виконання обов’язків.

Прем’єр-міністр  повідомив, що протягом усіх двох тижнів службового розслідування Кабінет Міністрів у щоденному режимі «працюватиме з українським бізнесом, щоб встановити конкретні факти зловживань в Державній фіскальній службі, на митниці і в податковій міліції - що стосується хабарів за акти, відмивання коштів, покриття «лівого» імпорту та інших зловживань, які сьогодні існують в системі».

Арсеній Яценюк звернувся до підприємців та представників бізнесу допомогти Уряду в проведенні цього службового розслідування: «Звертаюся до бізнесу і до підприємців - винен той, хто бере хабар, але винен і той, хто хабар дає. Дайте мені докази. Дайте можливість встановити законність і правопорядок в країні. Допоможіть країні в цей складний період. І вам буде легше працювати».

Він також звернувся до кадрового складу Державної фіскальної служби та керівників територіальних органів ДФС, які взяли участь у селекторній нараді: «Ви несете таку саму відповідальність, як і центральне керівництво Державної фіскальної служби. Якщо ви думаєте, що сховаєтеся за ними, - так не буде. Ви так само несете персональну відповідальність по кожному напрямку, який очолюєте. До вас так само ходять депутати, бізнесмени, працівники СБУ, міліціонери, прокурори для того, щоб далі домовлятися і утримувати схеми по розграбуванню країни».

«Організовані злочинні угрупування у складі представників Служби безпеки, митників, прокурорів, міліціонерів займаються як відмиванням грошей, так і «кришуванням» митниці і створенням схем по розграбуванню країни, яка знаходиться в стані війни. Кому війна, а кому мати рідна», - наголосив він.

«Даю можливість керівництву Державної фіскальної служби в процесі службового розслідування довести свою ефективність, якщо така є. Якщо ефективність не буде доведена, то Уряд України прийме всі кадрові рішення по всій вертикалі ДФС», - наголосив Арсеній Яценюк.

Він також повідомив, що мав розмову з Президентом України «і переконаний, що Глава держави, якому підконтрольна Служба безпеки України, проведе аналогічні кадрові чистки в СБУ»: «Так само переконаний, що будуть проведені аналогічні кадрові чистки в Генеральній прокуратурі України. А то у нас ті, які повинні охороняти закон, охороняються від закону».

Окрім того, Арсеній Яценюк повідомив, що сьогодні дав доручення Міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, аби управління внутрішньої безпеки МВС провело  внутрішнє розслідування і кадрові чистки в системі Міністерства: «Організоване злочинне угрупування, в яке входять в першу чергу правоохоронці, повинно бути знесено».