25.02.2015

Міністр соціальної політики Павло Розенко наголошує на необхідності прискорити процес реформування фондів соціального страхування, насамперед, об’єднання фондів тимчасової втрати працездатності і нещасних випадків на виробництві. Про це він заявив в інтерв’ю виданню «Главком».

За словами Міністра, до цієї реформи йшли понад 10 років, і буквально місяць тому Верховною Радою було ухвалено закон, який об’єднує два фонди соціального страхування – тимчасової втрати працездатності і нещасних випадків на виробництві.

«Безумовно, процес непростий. У нас міністерства або центральні органи виконавчої влади об’єднуються по декілька років. А тут дві махіни, які ще й не є державними. Вони управляються ж на тристоронньому рівні-держава, профспілки, роботодавці. І, як міністр, я не можу сказати: от ви бігом, давайте протягом місяця, швиденько об’єднайтеся, і з ми з двох фондів зробимо один. Це дуже важкий процес. При цьому ми не повинні зірвати жодної виплати», - сказав Павло Розенко.

Він також зауважив, що відповідно до закону процес об’єднання має відбутися протягом півроку. «Я звертався до соціальних партнерів, щоб ми все-таки пришвидшили цей процес.  Якщо ми це не зробимо, значить, постане питання про те, що соціальне партнерство проявило свою нездатність до конструктивних дій», - наголосив Міністр.

«Я відверто сказав соціальним партнерам: якщо процес об’єднання фондів буде блокуватися, я буду одним з перших, хто внесе у Верховну Раду пропозицію про ліквідацію системи трипартизму в управлінні фондами через її недієздатність. І тоді я, як представник державної влади, переводжу під свою відповідальність систему соціального страхування. І я зроблю все дуже швидко і ефективно. Тому сподіваюсь, що соціальні партнери мене почули. Принаймні, на сьогодні процес об’єднання фондів йде навіть з випередженням графіку», - підсумував Павло Розенко.