25.02.2015

Зараз дерегуляція - головний пріоритет не лише для Мінекономрозвитку, а й для українського Уряду загалом. На цьому наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерланди в Україні Кейсом Яном Рене Кломпенхаувером.

Міністр ознайомив Посла з поточною ситуацією в країні, наголосивши, що перед нашою державою стоять важливі й складні завдання – одночасно стабілізувати економічну ситуацію і протидіяти триваючому збройному конфлікту на Сході України. Айварас Абромавичус поінформував Рене Кломпенхаувера про заходи з проведення низки реформ, зокрема, стосовно дерегуляції та спрощення умов ведення бізнесу.

«Кожне міністерство має справу з двома головними реформами, зафіксованими в МВФ. Що стосується нашого міністерства, це дерегуляція, реформа держпідприємств, державні закупівлі, реструктуризація Міністерства, просування експорту й залучення інвестицій», - сказав Айварас Абромавичус.

За словами Міністра, у напрямку дерегуляції вже отримано декілька швидких перемог, і наступний крок - імплементація «гільйотини», тобто усунення регулюючих органів.

Сторони відзначили важливість економічного співробітництва з Нідерландами, які є для України одним із головних зовнішньоекономічних партнерів серед країн Європи.

«Ми працюємо над просуванням нашого експорту. Створюємо при торговельній палаті мережу, яка б інформувала наші компанії про те, що варто очікувати на українському ринку. Маємо намір допомогти малим і середнім компаніям на місцевому рівні використовувати нові можливості. Це те конкретне, над чим ми хочемо продовжити роботу», - наголосив Рене Кломпенхаувер.

Довідково

За 2014 рік (порівняно з 2013 роком) товарообіг товарами й послугами між Україною та Нідерландами зменшився на 6 % і склав 2,3 млрд. дол. США. Обсяги українського експорту до Нідерландів збільшилися на 17% і склали 1,4 млрд. дол. США (зернові культури, чорні метали, жири та олії), а обсяги нідерландського імпорту до України зменшилися на 29% і склали 891 млн. дол. США (дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння, пластмаси, котли й машини). Сальдо в торгівлі товарами за цей період позитивне для України й складає 497 млн. дол. США.