25.02.2015

Комітет із призначень керівників державних компаній провів своє перше засідання ввечері понеділка, 23 лютого 2015 р., і розглянув три кандидатури на посаду генерального директора «Укрзалізниці». Члени комітету вирішили продовжити співбесіди наступного тижня й поспілкуватися з іншими кандидатами, які пройшли попередні етапи відбору.

Про це було повідомлено під час брифінгу в Будинку Уряду 24 лютого.

«Укрзалізниця» - стратегічно важливе підприємство для економіки України. Члени комітету розуміють, як зараз важливо призначити кваліфікованого керівника для управління державним підприємством такого масштабу - однією з найбільших залізниць у Європі. Ми маємо бути певні, що робимо правильний вибір, саме тому вирішили продовжити роботу й розглянути всіх фіналістів відбору», - підкреслив голова комітету Джордж Логуш.

Відповідно до нової процедури призначення керівників великих державних підприємств, на запит Міністерства інфраструктури, незалежна експертна група оголосила про набір кандидатів на посаду керівника «Укрзалізниці» й отримала 233 резюме. Після перегляду претендентів за визначеними Міністерством критеріями, на розгляд Міністра було запропоновано 11 кандидатур. Головними вимогами відбору стали досвід управління змінами й управлінська зрілість претендентів. Міністерство, своєю чергою, відібрало 3 претендентів, які й були запропоновані на розгляд комітету з призначень у складі п’яти міністрів і п’яти незалежних експертів.

Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський зазначив: «У суспільстві існує великий запит на те, щоб державні компанії функціонували прозоро. Призначення їхнього менеджменту за відкритою процедурою - це перший крок до цього. Уперше в історії нашої країни відбір кандидатів на посаду голови однієї з найбільших державних компаній проходить максимально відкрито й незалежно, без впливу кулуарних домовленостей. Ми задоволені результатами засідання комітету. Це ще раз підтверджує прозорість усієї процедури та розуміння членами комітету соціальної важливості такого рішення».

Чергове засідання комітету з призначень відбудеться наступного тижня, а голова комітету Джордж Логуш запевнив, що якнайскоріше повідомлятиме громадськість про всі досягнуті результати.