25.02.2015

Під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка відбулася селекторна нарада з питань розвитку тваринництва. Керівники аграрного відомства, представники Національної академії аграрних наук, профільних асоціацій та облдержадміністрацій обговорили проблеми галузі та шляхи їх подолання.

На нараді були озвучені показники, з якими тваринницька галузь завершила 2014 рік. Так, обсяг реалізації худоби та птиці у живій вазі досяг 3,3 млн. тонн, що на 4,3% більше ніж у 2013 році. Виробництво молока збільшилося на 0,4%, яєць — на 4,3%. Проте вже у січні цього року в галузі виникла низка негативних тенденцій, пов’язаних зі скороченням бюджетного фінансування та девальвацією, яка призвела до збільшення собівартості продукції. У результаті в січні обсяги реалізації худоби зменшили 18 областей. «Питання щодо поточної ситуації однозначно назріло, воно потребує термінового розгляду та наших спільних і скоординованих дій», – сказав Перший заступник Міністра Ярослав Краснопольський.

Одним із дієвих механізмів підтримки виробників стало підвищення закупівельної ціни на молоко. В лютому порівняно з минулим роком вартість молока першого ґатунку збільшилася на 5% до 4365 грн. за тонну, другого ґатунку – на 1,4% і становила 2925 грн. за тонну.

Про ситуацію в областях доповіли представники Волинської, Хмельницької, Чернігівської, Миколаївської та Харківської облдержадміністрацій.

За підсумками наради керівникам областей спільно з представниками переробної галузі доручено обґрунтувати та спрогнозувати на поточний рік обсяг молочної продукції та справедливої ціни не неї, провести комплексний моніторинг ситуації та надати свої пропозиції.