25.02.2015

Російські війська та підтримувані Росією бойовики продовжують знищувати інфраструктуру та системи життєзабезпечення населення в містах та селищах Донецької та Луганської областей. Тільки лише в Донецькій області зруйновано та пошкоджено близько 9,5 тисяч житлових будинків усіх форм власності. Терористами зруйновано або ушкоджено більше тисячі енергетичних об’єктів (повітряні лінії електропередачі, підстанції), пошкоджені системи диспетчерського керування та зв’язку, зруйновано адміністративні будівлі та викрадено транспортні засоби. Про це повідомила керівник прес-служби ДСНС України Наталія Бистра.

Вона зазначила, що для відновлення систем життєзабезпечення на територіях Донецької та Луганської областей та відповідно до встановленого Урядом України режиму надзвичайної ситуації, в цілодобовому режимі працюють регіональні комісії з техногенно-екологічної безпеки та, відповідно, штаби з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

«Проте, на даний час проведення аварійно-рятувальних робіт у повному обсязі, на більшості територій Донецької та Луганської областей все ще залишається неможливим. Оскільки терористи продовжують активно обстрілювати як населені пункти, так і пожежно-рятувальні частини ДСНС. Зокрема, вчора, о 07:30 бойовики вкотре здійснили артобстріл по місту Авдіївка. Внаслідок чого, прямим влученням снаряду в будівлю, де розташована пожежно-рятувальна частина, було знищено та пошкоджено значну частину покрівлі, а також трубопровід теплопостачання частини.  Загиблих та постраждалих серед особового складу рятувального підрозділу немає», - зазначила керівник прес-служби.

Вона зауважила, що, незважаючи на складну ситуацію на Сході України, рятувальники ДСНС разом із комунальними службами щоденно проводять роботи з відновлення життєзабезпечення зруйнованих населених пунктів на звільнених територіях Луганської та Донецької областей.

На сьогодні, на території Донецької області вже відновлено 8 пошкоджень магістральних газопроводів, відновлено роботу 4 компресорних станцій, 1 підземного сховища газу, 3 газорозподільних станцій. Загалом усунено 571 пошкодження газопроводів.

Газопостачання в регіоні відновлено у 182 із 196 населених пунктах, у більш ніж 67 тисяч приватних та 3,5 тисяч багатоквартирних будинках. Всього, до газопостачання вже підключено більш ніж 208 тисяч абонентів та 6 підприємств.

«Що стосується відновлення водо-, електро-, теплопостачання в цілому по області, наразі проводиться розвідувальна робота щодо можливості усунення пошкоджень», - сказала Наталія Бистра.

За її словами, у Луганській області усунено 165 пошкоджень на розподільних газопроводах, у тому числі: 12 – високого, 65– середнього, 88 – низького тиску. Також, відновлено роботу 91 газорозподільного пункту. Проте, ще залишаються пошкодженими 178 газорозподільних газопроводів та 7 газорозподільних пунктів.

На території області із 170 відключених від газопостачання населених пунктів, повністю відновлено постачання газу у 64 містах та селищах, а також частково у 97. До газопостачання підключено вже 85 тисяч абонентів та 54 підприємства.

Внаслідок ведення бойових дій на території Донецької та Луганської областей на об’єктах залізничної галузі зазнали пошкоджень півтори тисячі об’єктів різного призначення. На сьогодні відновлено половину з них.

Зазнали руйнувань та різного ступеня пошкоджень 1 тис. 561 км автомобільних доріг загального користування, 33 мости та шляхопроводи довжиною 3 тисячі метрів.

«Хочу вкотре зауважити, аварійно-відновлювальні роботи проводяться на територіях, де припинено бойові дії. Для визначення спільно з місцевою владою обсягу проведення невідкладних робіт по відновленню інфраструктури зруйнованих населених пунктів, вчора на Схід України вирушив зведений загін Міжрегіонального центру швидкого реагування державної служби з надзвичайних ситуацій на чолі з начальником Центру, полковником Сергієм Біляєвим. Окрім моніторингу ситуації, 30 рятувальників та 6 одиниць техніки вивозитимуть населення з небезпечних територій та доправлятимуть гуманітарну допомогу постраждалим у результаті бойових дій», - повідомила керівник прес-служби.

Крім того, наразі у Міжрегіональному центрі швидкого реагування у місті Ромни Сумської області, вже сформована колона важкої інженерної техніки для проведення відновлювальних робіт. До складу колони входить 20 одиниць техніки, у тому числі крани, екскаватори, бульдозери. Ця колона вирушить у східні регіони одразу після визначення обсягів виконання робіт.

Окрім цього, на звільнених від терористичних угруповань територіях Донецької та Луганської областей щоденно працюють піротехнічні підрозділи ДСНС України. Задля гарантування безпеки та спокою людей, починаючи з липня минулого року, ними проводяться роботи з обстеження та розмінування територій, а також об’єктів господарства.

Так, тільки за вчорашній день піротехніками загалом було обстежено 4 гектари території в районі міст Слов’янськ, Краматорськ, селищах Победа, Добропілля та в Добропільському районі. При цьому виявлено та вилучено 95 одиниць боєприпасів. Зокрема, у місті Краматорськ на території садового кооперативу було виявлено бойовий елемент від касетного реактивного снаряду установки залпового вогню «Смерч». Здійснені заходи щодо його вилучення та знешкодження.

За словами Наталії Бистрої, ситуація щодо виявлення та знешкодження боєприпасів та їх залишків на території Донецької та Луганської областей знаходиться на постійному контролі ДСНС України.