25.02.2015

Правління Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом своїм рішенням задовольнило запит України на отримання безповоротної фінансової допомоги на загальну суму 133 881 757 доларів США на період з 1 січня 2015 року до 31 грудня 2017 року.

Урочисте парафування Рамкової угоди між Глобальним фондом та Міністерством охорони здоров’я України про надання відповідної допомоги відбулося сьогодні, 24 лютого, у МОЗ України за участі Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі, портфоліо-менеджера Глобального фонду Георгія Сакварелідзе, а також представників трьох основних реципієнтів, що розподілять між собою гранти: виконавчого директора МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» Андрія Клепікова, Голови координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Володимира Жовтяка та директора ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» Наталії Нізової.

Так, заявка включає в себе три гранти, реалізацію яких забезпечуватимуть основні реципієнти, які призначені Національною радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, а саме: Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні (грант у розмірі США 68 799 281 доларів США), ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» (грант у розмірі 60 406 308 доларів США) та ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» (грант у розмірі 4 676 168 доларів США).

Ці кошти будуть спрямовані на програми профілактики, лікування, догляду та соціальної підтримки хворих на ВІЛ-інфекцію та туберкульоз, а також представників груп ризику щодо інфікування.

За кошти донора також передбачені пілотні проекти з покращення якості амбулаторної допомоги хворим на туберкульоз та перегляд показань для стаціонарного лікування захворювання. Також планується реалізувати інноваційні проекти у програмах догляду, підтримки та забезпечення можливості передачі частини функцій іншим провайдерам, приміром, неурядовим організаціям.

За словами Олександра Квіташвілі, важливо, що Глобальний фонд та Уряд України визначили потужну роль саме неурядових організацій в реалізації цієї програми. «У зв’язку зі складною ситуацією в країні допомога Глобального Фонду наразі є незамінною для надання медичної допомоги хворим на СНІД і туберкульоз. Переконаний, що завдяки спільним зусиллям Уряду, Міністерства та пацієнтських організацій 2015 рік пройде без потрясінь і проблем у держзакупівлях по усіх програмах, які гарантує держава для населення», - зазначив він.

Характерною відмінністю даної програми є органічне поєднання компоненту СНІДу та туберкульозу. Переважна частка фінансування – 68% - буде спрямована саме на боротьбу зі СНІДом. Спеціальними послугами буде охоплено понад 200 тис. українців, які мають найвищий ступінь ризику інфікування ВІЛ.

На думку директора ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» Наталії Нізової, ці кошти допоможуть розвинути національні системи успішного менеджменту в сфері управління програмами протидії СНІДу і туберкульозу, а також активізувати програми саме з профілактики ВІЛ та туберкульозу, які, на жаль, не фінансувалися і з державного бюджету.

Представник Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом Георгій Сакварелідзе висловив сподівання, що цей спільний грант по туберкульозу і ВІЛ, який знаходиться у повній гармонії з державними програмами, допоможе у підтримці, в першу чергу, тих хворих, які потребують допомоги, а також у реалізації тих важливих реформ в медичній сфері, які розпочато.