25.02.2015

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук після повернення з Японії, де він перебував з робочим візитом у складі української делегації під головуванням Першого заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Зюкова, повідомив, що в рамках двостороннього співробітництва визначено основні напрямки діяльності в сфері енергоефективності та енергозбереження. Зокрема:

- будівництво сміттєпереробних заводів для виробництва теплової та електричної енергії;

- заміна та реконструкція існуючих котелень з подальшим переведенням їх на альтернативні види палива;

- термомодернізація житлових будинків;

- будівництво заводів з виробництва біоетанолу другого покоління.

«Співробітництво України з Японією є дуже важливе. Адже, енергоємність ВВП України у порівнянні з іншими розвинутими країнами в три рази вище. Значна їх частина – це імпортовані ресурси. Питання енергозбереження є пріоритетне для Уряду», - наголосив Сергій Савчук, додавши що Японія має досвід проведення реформ енергетичного сектору та є лідером у сфері інновацій та технологій у відновлюваній енергетиці та енергоефективності.

У свою чергу японська сторона висловила зацікавленість щодо співпраці з Україною та підтримала розгляд ініціатив щодо енергоефективності, представлені українською делегацією. Найближчим часом планується розробити дорожню карту щодо реалізації в Україні відповідних пріоритетів з метою їх реалізації із залученням японської сторони.

Загалом, результатом робочого візиту до Японії є двосторонні домовленості щодо подальшого співробітництва у сферах енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваних джерел енергії.

Довідково

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час робочого візиту до Японії провів ряд зустрічей з представниками Міністерства економіки, промисловості та торгівлі, Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), організацією розвитку нової енергії та промислових технологій. Також, відвідав заводи та генеруючі підприємства: Toshiba, Mitsubishi та Hitachi.