25.02.2015

Міністр соціальної політики Павло Розенко переконаний, що для виведення заробітних плат з тіні необхідно здійснити комплекс реформ щодо дерегуляції бізнесу та відновити довіру бізнесу до влади. Про це він сказав в інтерв’ю інтернет-виданню «Главком».

«Детінізація економіки - комплексне питання. Мова йде не лише про зменшення ставки єдиного соціального внеску. Все набагато глибше. Треба дати бізнесу нормально працювати. І найголовніше в цьому питанні легалізації – довіра. Довіра бізнесу до влади», - зазначив Павло Розенко.

За словами Розенка, щоб відновити довіру бізнесу до влади необхідно, зокрема, встановити легкі податки і збори та позбавити підприємців тиску як регуляторного, так і зайвого фіскального. «Ні для кого не секрет, що працювати в легальному секторі економіки надзвичайно важко, і в тиждень у тебе може бути по 10-12 перевірок, які просто блокують твою діяльність», - наголосив Міністр.

Павло Розенко зауважив, що Уряд уже вніс певні зміни щодо дерегуляції бізнесу і буде скасовувати зайві дозволи і ліцензії. «З іншого боку, у нас існує мораторій на перевірки. Думаю, що ми дійдемо до того, що просто частина контролюючих і перевіряючих структур буде розпущена, і перші кроки вже в цьому процесі зроблені», - підкреслив він.

Не менш важливим, на думку Павла Розенка, є і кардинальне реформування судової системи, непримиренна і рішуча боротьба з корупцією і хабарництвом у владі та рівний доступ бізнесу до державних ресурсів.

«Це комплексне питання. І сказати, що є одна така чудодійна штучка, яка одразу легалізує 200 мільярдів, які знаходяться в тіні, не можна», - підсумував Міністр соціальної політики.