02.03.2015

Сьогодні Міністерство культури впроваджує декілька реформ галузі, про які Віце-прем'єр-міністр - Міністр культури України В'ячеслав Кириленко розповів під час наради з представниками мистецьких кіл.

«На рівні Уряду вже узгоджується проект закону про введення спеціального збору на розвиток українського кіно, найближчим часом його буде представлено громадськості. Невдовзі на засіданні Кабінету Міністрів також має розглядатися впровадження контрактної форми оплати для працівників театрів та концертних організацій», - сказав В'ячеслав Кириленко.

За словами Міністра, на завершальній стадії перебуває проект змін до пам’яткоохоронного законодавства. «Ця сфера буде дерегульована та децентралізована», - підкреслив В'ячеслав Кириленко.

Він додав, що Міністерство активно залучає до роботи мистецьку спільноту та громадськість. Як приклад В'ячеслав Кириленко навів створення координаційної ради «Зброя культури», яка допомагає волонтерам в організації концертів у зоні АТО. «Громадськість контролюватиме розподіл всіх коштів, які виділяються з держбюджету на мистецькі проекти», - зазначив Міністр.

Участь в обговоренні стратегії реформ культури взяли театральний режисер Станіслав Мойсєєв, журналіст Олег Вергеліс, директор Національного історичного музею Тетяна Сосновська, правозахисник Марина Соловйова, голова Громадської ради при Мінкультури Богдан Кожушко, арт-менеджер Володимир Кадигроб, співачка Марія Бурмака, кінокритик Аксінья Куріна та інші.

Для подальшої розробки стратегії реформ культури, ці та інші культурні діячі та експерти об’єднаються у декілька робочих груп за конкретними напрямками реформування: кіно, театри, музеї, бібліотеки тощо.