02.03.2015

З початку 2015 року територіальні органи Державного агентства земельних ресурсів України та органи місцевого самоврядування активізували роботу щодо забезпечення військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції, та родичів загиблих воїнів земельними ділянками. За два місяці учасникам АТО надано дозволи на розроблення землевпорядної документації щодо відведення 6209 земельних ділянок. Це становить понад 68% від кількості земельних ділянок, дозволи на розроблення документації щодо яких було надано у 2014 року. Зокрема, протягом червня-грудня минулого року було дано дозволи на розроблення землевпорядної документації щодо відведення 9104 земельних ділянок.

Загалом органи влади вже задовольнили 77,8% заяв, які надійшли протягом 2014 року та січня 2015 року.

На сьогодні учасникам АТО та членам їх родин надано дозволи на розроблення землевпорядної документації щодо відведення 15313 земельних ділянок загальною площею 8725,3 гектара. Масштабна робота щодо забезпечення земельними ділянками цієї категорії громадян продовжується.

Лідерами з надання дозволів на розроблення проектів землеустрою учасникам АТО залишаються Київська, Львівська та Вінницька області.

Найбільше дозволів на отримання земельних ділянок надано територіальними органами Держземагентства України. Зокрема, 7722 дозволи надано на розроблення проектів землеустрою щодо відведення 1168,1 га земель для ведення садівництва. Ще 4214 дозволів на земельні ділянки площею 7152,27 га надано для ведення особистого селянського господарства, 12 дозволів стосовно 1,16 га земель надано для ведення індивідуального дачного будівництва.

Органами місцевого самоврядування для забезпечення потреб військовослужбовців у земельних ділянках надано 3365 дозволів на розроблення землевпорядної документації щодо відведення земельних ділянок площею 403,77 гектара для будівництва та обслуговування житлового будинку.

Довідково

Відповідно до вимог частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

З процедурою передачі земельних ділянок державної або комунальної власності у власність та відповідною покроковою схемою можна ознайомитися у розділі веб-сайту Держземагентства України “Громадська приймальня” – “Запитання-відповіді” – “Інформація та роз'яснення щодо землеустрою та охорони земель”.