02.03.2015

Через збільшення вартості сировини та газу ДП «Укрспирт» змушено підвищити ціну декалітру етилового спирту класу «Люкс» з 175 до 265 гривень.

В. о. директора ДП Роман Іванюк повідомив, що питання збільшення вартості продукції обговорювалося з найбільшими торговими виробниками протягом місяця. «Хотіли це зробити у триваліші терміни. Адже ціна на сировину постійно зростала. 27 лютого нас попередили, що ціна на газ буде збільшена в рази. А ціна на сировину (зерно) за декілька останніх днів збільшилась з 1700 до 4200-44000 за тону», — пояснив в. о. директора.

«На заводах ДП «Укрспирт» складова сировини та газу у собівартості готової продукції — 90%. Зокрема, зерно — 55%, паливо — 35%. Тому, немає іншого виходу, окрім підняття ціни», — додав Роман Іванюк.

Разом з тим, у ДП «Укрспирт» планово реалізовують проекти щодо запровадження новітніх технологій для економії енергоносіїв та зниження собівартості продукції. Розробляється новий штатний розклад, зменшуються витрати на адміністративний апарат. «Сьогодні вже працюють 12 заводів. Ми зменшили постійні затрати: скасували премії, наднормові добавки. Вартість спирту визначена собівартістю його виготовлення. Якщо ціна на сировину та газ впаде, ми зменшимо ціну на спирт», — запевнив Роман Іванюк.