07.03.2015

Під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка відбулося обговорення основних напрямків реформування законодавства у сфері охорони культурної спадщини.

В обговоренні взяли участь голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна, громадська активістка та депутат Київради Олена Єськіна, пам’яткоохоронець Марина Соловйова, інші громадські активісти та експерти з пам’яткоохоронного законодавства, фахівці Міністерства культури.

Учасники обговорення дійшли згоди, що реформа пам’яткоохоронного законодавства має передбачати децентралізацію, дерегуляцію та встановлення більш жорстких вимог до розміщення зовнішньої реклами в історичних ареалах та центральних частинах міст. У рамках такої реформи видача дозвільних документів має бути частково передана від Мінкультури до органів місцевого самоврядування, а самі процедури видачі документів мають бути спрощені та чітко регламентовані. Крім того, учасники зустрічі домовились про спільну подальшу роботу над конкретними змінами до пам’яткоохоронного законодавства.