08.03.2015

У комітетах Верховної Ради відбулося 37 засідань, на яких розглянуто 96 питань (щодо яких комітети визначені головними), з яких 5 проектів законодавчих актів за поданням Президента України, визначені як невідкладні (р. №№ 2072, 2085, 2172, 2187, 2269) та 16 – за поданням Кабінету Міністрів.

У засіданнях комітетів взяли участь 30 уповноважених посадових осіб центральних органів виконавчої влади, зокрема: 1 Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Зубко Г.Г.), 5 перших заступників міністрів, 14 заступників міністрів, 4 керівники центральних органів виконавчої влади, 1 перший заступник та 5 заступників керівників центральних органів виконавчої влади.

За результатами розгляду 5 проектів законодавчих актів за поданням Президента України у головних комітетах вирішено усі їх схвалити та рекомендувати Верховній Раді для прийняття відповідного рішення.

За результатами розгляду 16 урядових проектів законодавчих актів у головних комітетах вирішено:

15 – схвалити та рекомендувати Верховній Раді для прийняття відповідного рішення;

1 – повернути Кабінетові Міністрів на доопрацювання: р. № 2189, «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України» (щодо виконання судових рішень, пов'язаних із соціальними виплатами громадянам) (Комітет з питань правової політики та правосуддя).

З 16 урядових законопроектів 10 були представлені за дорученням доповідачів, визначених Урядом, іншими уповноваженими посадовими особами профільного міністерства чи відомства, 2 – розглядалися за участю посадових осіб непрофільного міністерства, 4 – розглядалися без участі уповноважених посадових осіб міністерства чи відомства (доповідачі – Міністр економічного розвитку і торгівлі - у Комітеті з питань бюджету (04.03.2015), у Комітеті з питань економічної політики (02.03.2015); виконувач обов’язків Голови Фонду державного майна – у Комітеті з питань економічної політики (02.03.2015); Міністр соціальної політики – у Комітеті з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму(04.03.2015)).

У Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулися слухання на тему: «Обговорення проекту Національної стратегії у сфері прав людини».

Також у Комітеті з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування проведено конференцію на тему: «Законодавчі шляхи підвищення прозорості та відкритості роботи депутатів місцевих рад».

Крім того, у Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства відбулася спільна нарада з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства за участю Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубка Г.Г.