09.03.2015

У період з 3 по 6 березня 2015 року в.о. Голови Державної служби статистики України Ірина Жук взяла участь у 46-й пленарній сесії Статистичної комісії ООН (Нью-Йорк, США).

Головні теми цьогорічної сесії були присвячені дотриманню основоположних принципів офіційної статистики, а також питанням із різних галузей статистики, зокрема національних рахунків, перепису населення та житлового фонду, статистики злочинності, біженців, обстеження домашніх господарств, статистики міжнародної торгівлі та економічної глобалізації, сільського господарства та сільських районів та ін.

Учасники заслухали доповідь Генерального секретаря про підготовку до проведення Глобальної конференції з програми перетворення офіційної статистики, в якій наголошувалось на необхідності вироблення рекомендацій щодо того, як усунути прогалини в даних і зміцнити національний статистичний потенціал з метою оцінки нових можливостей, пов'язаних з новаторством, технічним прогресом і зростанням числа нових державних і приватних постачальників даних, а також використання даних в інтересах сталого розвитку.

Під час пленарних засідань були представлені доповіді з питань розробки та впровадження набору показників для оцінки та контролю в галузі розвитку на період після 2015 року, статистики державного управління, миру та безпеки. Учасники розглянули результати реалізації Всесвітньої програми переписів населення та житлового фонду 2010 року, план заходів із підготовки програми переписів 2020 року та ухвалили проект відповідної резолюції. Також на сесії була схвалена Міжнародна класифікація злочинів для цілей статистики, яку рекомендовано до впровадження на національному та міжнародному рівнях.

Крім того, у ході роботи відбулися робочі зустрічі очільника Держстату І.Жук із керівниками статистичних служб Латвії, Литви, Молдови, Фінляндії та низки міжнародних організацій: ЄЕК ООН, Євростату, ЮНІДО та Європейської асоціації вільної торгівлі.

Рекомендації сесії будуть використані для подальшого вдосконалення національної статистичної діяльності в Україні та посилення партнерських відносин із міжнародними організаціями та статистичними службами інших країн.

Довідково

Статистична комісія ООН є вищою організацією в міжнародній статистичній системі, яка розглядає та затверджує міжнародні статистичні стандарти. Комісія узгоджує спеціальні питання розвитку статистики, що наразі актуальні для міжнародної статистичної спільноти, методологічні питання, питання координації та інтеграції міжнародних статистичних програм, підтримки заходів технічного співробітництва у сфері статистики та організаційні питання.