09.03.2015

Ведення активних бойових дій на території Донецької та Луганської областей завдало численних ушкоджень електро-, газо- та  водогосподарства.

Так, повністю знеструмлено 10 населених пунктів Ясинуватського району: с. Водяне, с-ще Піски, с. Тоненьке, с-ще Сєверне, с. Кам’янка, с. Спартак, с. Веселе, с. Новоселівка Друга, с. Веселе, с-ще Опитне.

Окрім цього, вчора аварійно-рятувальні бригади отримали «зелений коридор» для виконання ремонтних робіт на повітряних лініях електропередачі «Ясинувата –  АКХЗ № 1», «Ясинувата –  АКХЗ № 2», завдяки яким забезпечується електропостачання Авдіївського коксохімічного заводу. На даний час проводяться ремонтні заходи.

Наразі повітряні лінії електропередачі «Макіївська – АКХЗ № 1», «Макіївська – АКХЗ № 2» вже підключено.

Також продовжуються аварійно-ремонтні роботи у м. Авдіївка.

Разом з тим, у Луганській області ведуться відновлювальні роботи об’єктів електропостачання на розподільчих електромережах в смт Станиця-Луганська та с. Валуйське. Станом на 5 березня без електропостачання перебуває 822 абонента.

Піротехнічними розрахунками ДСНС України виконується перевірка і розчищення смуг відведення магістральних ліній електропередач.

Окрім цього, ведуться аварійно-відновлювальні роботи на об’єктах газопостачання в м. Попасна та смт Станиця - Луганська.

Так, у м. Попасна в ході бойових дій стався порив вуличних газопроводів низького тиску. Без газопостачання наразі перебуває 117 абонентів.

Окрім цього, без газопостачання перебувають 5 населених пунктів, з яких в 3 населених пунктах  - с. Трьохізбенка, с. Кряківка, с. Сокільники - повністю відсутнє газопостачання та в 2 населених пунктах - м. Попасна та смт Станиця–Луганська частково відсутнє. Загалом, станом на 5 березня 2015 року відсутнє газопостачання у 1 тис. 535 абонентів.

Також продовжуються роботи щодо відновлювання водопостачання в м. Попасна та с. Стахановець. Наразі ліквідовані 2 пориви на магістральному водоводі діаметром 1200 мм «Західна фільтрувальна станція - Стаханов».

Також без водопостачання залишаються 4 населених пункти, з них у селах Новатошківка, Кримське, Стахановець повністю відсутнє та у м. Попасна  частково.