09.03.2015

5 березня 2015 року в Антимонопольному комітеті України відбулось засідання круглого столу з питань обговорення комплексу заходів, спрямованих на забезпечення виконання Україною зобов'язань щодо державної допомоги, які випливають з Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

Захід відбувся за участю директора департаменту конкурентної політики Антимонопольного комітету України Віктора Талаха, керівника Проекту технічної допомоги ЄС "Гармонізація системи державних закупівель України зі стандартами ЄС" Юджина Стюарта, експертів Проекту Сігітаса Цемнолонскіса, Яни Рогінської, а також працівників Комітету, представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У ході засідання Віктор Талах поінформував про основні засади Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та зобов’язання України, що виникають відповідно до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

У свою чергу Юджин Стюарт презентував пропозиції щодо пілотного проекту створення переліку державної допомоги у сфері енергетики в контексті членства України в Договорі про заснування Енергетичного Співтовариства та Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Також Сігітас Цемнолонскіс презентував Огляд процесу створення переліку схем державної допомоги та спрощену форму для збору інформації (даних) про державну допомогу.

Учасники засідання підкреслили важливість запровадження пілотного проекту складання переліку схем державної допомоги в сфері енергетики для виконання зобов’язань та узгодили конкретні механізми співпраці з Антимонопольним комітетом України з цього питання.

a