11.03.2015

Перший заступник Міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко провела зустріч із заступником Міністра закордонних справ Литовської Республіки Андрюсом Крівасом.

Співрозмовники обговорили ситуацію на Сході України у контексті триваючої військової агресії з боку Російської Федерації.

Литовська сторона наголосила на беззастережній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України та засудила агресивні дії Росії на Донбасі та в Криму, а також висловила впевненість щодо необхідності подальшого тиску на РФ, у тому числі шляхом посилення санкцій, з метою припинення російської агресії проти України.

Обопільно відзначено важливість збільшення чисельності та посилення технічних можливостей моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі для здійснення контролю за виконанням Мінських домовленостей.

Литовська Республіка підтримує перспективу запровадження режиму безвізових поїздок громадян України до ЄС, а також виступає за збільшення фінансової допомоги від МВФ, ЄС та інших міжнародних фінансових структур для стабілізації політичної і економічної ситуації в країні. У цьому контексті вирішальне значення матиме успішна реалізація керівництвом України системних реформ.