11.03.2015

9 березня 2015 року у Києві заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола Мовчан взяв участь у Національному радіомарафоні "Борітеся – поборете! Шевченко мобілізує", присвяченому 201-й річниці з Дня народження Тараса Шевченка.

У ході радіомарафону, який тривав з 06:00 до 24:00 9 березня 2015 року, читалися твори Великого Кобзаря.

У читаннях взяли участь командири та бійці Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Державної прикордонної служби України, працівники Міністерства внутрішніх справ України, які забезпечують виконання завдань з відновлення територіальної цілісності України у зоні проведення антитерористичної операції, представники інших міністерств та відомств, урядовці, політики, діячі науки, культури, поети, письменники, художники, представники духовенства, волонтери, громадськість.

Микола Мовчан прочитав "Заповіт" Тараса Шевченка українською мовою та його переклади англійською, французькою та німецькою мовами з метою донести до європейської спільноти та міжнародного співтовариства Слово Тараса Шевченка, громадянську лірику Великого Кобзаря. Микола Мовчан, зокрема, зазначив: "Тарас Шевченко – лідер українства, Людина і Громадянин з Великої Літери, поет Незалежності України, моральний та літературний авторитет для всіх українців".