11.03.2015

Україна та Нідерланди мають потенціал для розширення співпраці у аграрній сфері. Товарообіг аграрної продукції між двома країнами у 2014 році склав 949,1 млн. дол. США. Впевнений, що ми здатні подолати символічну позначку в один мільярд. Про це зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на зустрічі із Міністром закордонної торгівлі та розвитку співробітництва Королівства Нідерланди Ліліанне Плумен.

«Інвестиції в український аграрний сектор – перспективні вкладання. Україна може забезпечити продовольством 600 млн. чоловік, займає перше місце в світі з експорту соняшникової олії, третє – з насіння ріпаку, четверте – з кукурудзи, п’яте – з ячменю, сьоме – з пшениці, восьме – за соєю, дев’яте – за м’ясом птиці», - зазначив Міністр.

Олексій Павленко подякував Уряду Нідерландів за послідовну підтримку України на рівні міжнародної співпраці і в рамках гуманітарних та економічних проектів. Він запросив нідерландських аграріїв, інвесторів відвідати Міжнародну агропромислову виставку «АГРО-2015», щоб ознайомитися із інвестиційними перспективами України.

Владислава Рутицька наголосила на важливості діяльності експертів із Нідерландів. За її словами, досвід щодо управління та організації аграрної галузі в Нідерландах є цінним та корисним для України. Сторони висловили готовність започаткувати нові проекти в Україні за участю голландських експертів.

Довідково

8-9 березня Міністр Олексій Павленко та заступник Міністра Владислава Рутицька перебували з робочою поїздкою у Королівстві Нідерланди.