12.03.2015

На базі Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні (денний стаціонар психіатричного профілю) і КУ ТОР «Тернопільський обласний наркологічний диспансер» (диспансерне відділення) створено центри із надання кваліфікованої медико-психологічної допомоги із широким комплексом реабілітаційних заходів для внутрішньо переміщених осіб та учасників антитерористичної операції, які перебувають на території області. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації.

На базі Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні (ТОККПНЛ) стаціонарна допомога надається у відділенні соматоформних розладів, яке розгорнуте на 55 ліжок, відділенні неврозів, яке розгорнуте на 55 ліжок, та на базі стаціонарних відділень, розгорнутих на 60 ліжок, розповів директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Курило. Амбулаторна – на базі денного стаціонару на 50 місць.

За його словами, станом на 10 березня в області обстежено та проліковано 212 учасників АТО.

«Пацієнти отримують таке фізіотерапевтичне лікування як масаж, гальванічний комірець, електросон, водолікування (басейн, ванни), ЛФК, - зазначив Володимир Курило. - Усі учасники АТО пройшли сеанси аромотерапії, психотерапії, стрес-менеджменту, щоденно з ними працює психолог».

Також директор департаменту охорони здоров’я ОДА зазначив, що департаментом доручено головним лікарям лікувально-профілактичних закладів області передбачити 30% стаціонарних ліжок від наявної їх кількості для надання медичної допомоги.