12.03.2015

Уряд робить усе для того, щоб забезпечити соціальний захист людей, які змушені покинути власні домівки та переміщуються з тимчасово окупованої території та території  проведення антитерористичної операції і для отримання допомоги від держави вимушені переселенці надають підрозділам із питань соціального захисту населення інформацію про своє фактичне місце проживання.

4 березня Урядом ухвалено постанову № 79, якою визнано за доцільне здійснити перевірку та уточнення даних, наданих підрозділам соціального захисту переселенцями  щодо їх фактичного місця проживання. Організацію такої роботи покладено на Державну міграційну службу України. Оскільки існує значна завантаженість працівників підрозділів міграційної служби та з метою уникнення черг при наданні адміністративних послуг, Урядом прийнято рішення щодо залучення до здійснення перевірок працівників підрозділів МВС, представників інших органів виконавчої влади, а також органів місцевого самоврядування.

Сьогодні виробляється механізм здійснення таких перевірок з метою уникнення  втручання в особисте життя громадян або недопущення інших порушень їх прав.

Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи без внесення до неї підрозділом ДМС відмітки про реєстрацію місця проживання/перебування не буде дійсною.

Протягом 10 денного строку з моменту видачі довідки органом соціального захисту, переселенці мають звернутися до підрозділу міграційної служби за місцем фактичного проживання та повідомити адресу. Після перевірки даних, до довідки протягом трьох днів буде проставлено відповідний штамп про реєстрацію місця проживання. У разі зміни адреси фактичного місця проживання, переселенці протягом 10 днів мають повідомити міграційну службу про такі зміни.