12.03.2015

Незважаючи на те, що останнім часом не здійснюється організований вивіз людей з Донецької та Луганської областей, місцеві мешканці продовжують залишати населені пункти східних регіонів, що піддаються обстрілам з боку терористів. Проте збільшення кількості переміщених осіб останнім часом не спостерігається.

У середньому до транзитних пунктів Державної служби з надзвичайних ситуацій, розташованих в Слов’янську та Костянтинівці, щоденно звертаються від 20 до 50 людей, які бажають залишити небезпечні території та переміститися до інших регіонів держави. При чому в основному люди залишають території, що знаходяться під контролем терористів. Так, вчора 22 людини залишили міста Горлівка, Макєєвка, Донецьк, Єнакієво, Харцизськ, Дебальцеве. На території, що підконтрольна Уряду України, всім їм була надана відповідна допомога. Наразі вони визначаються з місцем подальшого переміщення в межах країни.

Таким чином на сьогодні кількість людей, які з кінця січня були переміщені рятувальниками за підтримки органів місцевої влади, вивезені волонтерами та самостійно залишили свої оселі в Донецькій та Луганській областях через транзитні пункти зустрічі, складає 12 тисяч 163 людини, з яких 2 тисячі 258 дітей та 347 людей з обмеженими можливостями.

Усім вимушеним переселенцям, хто звертається за допомогою до транзитних пунктів переміщення Державної служби з надзвичайних ситуацій, а також до регіональних штабів, гарантується безкоштовне перевезення із районів проведення антитерористичної операції до інших регіонів України, до обраного ними місця тимчасового проживання. Також, люди на місцях забезпечуються всіма умовами для тимчасового проживання.

Загалом на сьогодні згідно з оперативною інформацією із районів проведення антитерористичної операції з Донецької та Луганської областей вже переселено до інших регіонів 758 тисяч 239 осіб, серед них 134 тисячі 284 дитини та 351 тисяча 658 людей з обмеженими можливостями.

Разом з тим, обласні державні адміністрації та регіональні штаби постійно проводять пошук додаткових приміщень, придатних для розміщення людей на випадок значного збільшення переселенців. На цей час визначено 922 об’єкти різної форми власності, у яких можливе розміщення більше 15 тисяч внутрішньо переміщених осіб.