12.03.2015

10 березня на базі Міністерства інфраструктури України розпочався регіональний семінар, присвячений питанням приєднання та реалізації європейських угод щодо безпеки дорожнього руху, який триватиме 4 дні. Захід відбувається в рамках регіонального проекту «ТРАСЕКА Безпека дорожнього руху II» у співпраці з Мінінфраструктури, яке на постійній основі проводить роботу з підвищення рівня безпеки на дорогах відповідно до Угоди асоціації з ЄС та Глобального плану ООН у рамках Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху 2011-2020 років.

Для обміну досвідом в розробці і впровадженні плану дій з метою підвищення рівня безпеки дорожнього руху до Києва завітали представники усіх країн-бенефіціарів проекту: України, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Казахстану, Молдови, Таджикистану, Туркменістану і Узбекистану. В команді міжнародних експертів ЄС: керівник проекту «ТРАСЕКА Безпека дорожнього руху ІІ» Алан Рос; керівник підрозділу автомобільного транспорту і безпеки дорожнього руху Європейсько-економічної комісії ООН Роберт Новак; експерт з міжнародних дорожніх перевезень небезпечних вантажів Сорен Крістіансен; експерт з безпеки дорожнього руху Хуан Рамо.

З вітальним словом та планом дій на наступні чотири дні семінару виступив керівник проекту «ТРАСЕКА Безпека дорожнього руху ІІ» Алан Рос. «Наша мета – заручившись успішним досвідом європейських країн у вирішенні проблем безпеки дорожнього руху, покращити транспортне середовище та знизити рівень дорожньо-транспортних пригод у країнах, залучених до проекту. Ми впевнені, що це сприятиме підвищенню надійності транспортної системи коридору Європа-Кавказ-Азія, тому готові  всіляко сприяти удосконаленню законодавчої бази кожної з країн-бенефіціарів та проведенню різноманітних заходів практичного характеру», - наголосив Алан Рос.

Питання, винесені на обговорення:

- Віденські конвенції. Цілі, основні положення, переваги і відповідне законодавство ЄС.

- Європейська угода про роботу екіпажів транспортних засобів, виконуючих міжнародні автомобільні перевезення(ЄУТР) (1970).

- Європейська угода про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (1957).

- Правила в сфері транспортних засобів. Цілі, основні положення, переваги.

- Європейська угода про міжнародні автомагістралі (CMA) (1975).

- Досвід країн (провідна практика, проблеми, потреби).

З метою досягнення прогресу у приєднанні та реалізації угод в рамках чотириденного семінару також будуть проведені робочі зустрічі міжнародних експертів з представниками країн-бенефіціарів для надання технічної підтримки кожній країні.

Довідково

«ТРАСЕКА Безпека дорожнього руху II» - регіональний проект з питань безпеки дорожнього руху, який передбачає надання сприяння країнам-бенефіціарам у здійсненні нормативних та інституційних реформ, ратифікації міжнародних угод; проведенні аудиту безпеки дорожнього руху, транспортних засобів та аналізу ділянок доріг підвищеної небезпеки; організацію системи технічного огляду транспортних засобів тощо. Проект фінансується Євросоюзом (1,899 млн. євро), координатором виступає компанія SAFAGESA. Реалізацію проекту розраховано на 2014 – 2016 роки.