12.03.2015

На сьогодні у Донецькій області після проведення аварійно-відновлювальних робіт підключена до роботи повітряна лінія електропередачі Вуглегірської ТЕС.

Після завершення відновлювальних заходів  були включені в роботу повітряні лінії електропередачі «Ясинувата», «Макіївська», «Дебальцеве – Восточна» та  «Дебальцеве».

Також поновлено живлення підстанцій «Авдіївка» та  «Авдіївка тягова».

Частково поновлено живлення ділянкою повітряних ліній електропередачі «Миронівська ТЕС – Дебальцеве» та «Вуглегірська ТЕС – Миронівська ТЕС № 2».

Наразі проводяться ремонтні роботи щодо відновлення повітряних ліній електропередачі «Ясинувата», за якими здійснюється електропостачання Авдіївського коксохімічного заводу. На даний час проводяться обстеження ліній електропередачі та здійснюються ремонтні заходи.

Бригадами служб енерго- та газопостачання, а також житлово-комунальною службою проводяться роботи з відновлення систем забезпечення життєдіяльності у містах Авдіївка та Мар’їнка.

У Луганській області продовжуються відновлювальні роботи на розподільчих електромережах в селищі міського типу Станиця-Луганська та селищах  Валуйське і Новотошківка.

Вчора міста Сєверодонецьк та Лисичанськ внаслідок бойових дій були повністю знеструмлені. Аварійним бригадам довелося підключати генератори електроживлення. Наразі проводяться роботи з відновлення електропостачання у цих містах.

Разом з тим, без електропостачання знаходяться декілька населених пунктів, з них селище Троїцьке відключене повністю. Села Новотошківка, Кримське, Валуйське та Станиця-Луганська – частково знеструмлені. Також до електропостачання не підключено ТЕС у місті Щастя.

Повністю без газопостачання залишаються села Трьохізбенка, Кряківка, Сокольники та  частково – селище міського типу Станиця–Луганська. Там наразі ведуться роботи щодо відновлення газопостачання.

Ведуться ремонтні роботи у місті  Попасна, селах Стахановець та  Новотошківка щодо відновлення водопостачання.

Спільно з ремонтними бригадами працюють піротехнічні підрозділи ДСНС, які обстежують території на наявність вибухонебезпечних предметів.

Так, вчора піротехнічними групами у Донецькій та Луганській областях було обстежено близько 2-х гектарів територій. При цьому виявлено та знешкоджено 11 вибухонебезпечних предметів, серед яких 2 артилерійських снаряди та 8 мінометних мін.

Зокрема, вчора піротехніки ДСНС знешкодили протитанкову міну, яку знайшов мешканець дачного кооперативу «Нива» Приморського району міста Маріуполь. Міна була схована в дипломат, який чоловік приніс додому. Після виявлення протитанкової міни чоловік одразу викликав фахівців-піротехніків.

Саме тому ДСНС України вкотре звертається до громадян з проханням: якщо на вулиці ви помітили підозрілий предмет, пакунок, валізу,  ні в якому разі не торкайтесь його, та не несіть його додому! Будьте пильними! Адже здебільшого бойовики ховають вибухівку у звичайних побутових речах. При виявленні підозрілих предметів негайно слід зателефонувати за номерами 101 та 102.