14.03.2015

12 березня 2015 року підписано меморандум про співробітництво між Антимонопольним комітетом України та громадською організацією «Фонд розвитку конкуренції».

Участь у заході взяли в.о. Голови Комітету Микола Бараш, державні уповноважені Комітету Валерій Дадиверін, Світлана Мороз, Михайло Русинський, Сергій Шершун, голова правління громадської організації "Фонд Розвитку Конкуренції" Сергій Цівкач, а також представники громадської організації Олександр Мельниченко та Сергій Єрмілов.

Підписання Меморандуму - це перший крок до взаємодії сторін з питань захисту та розвитку конкуренції у сфері господарської діяльності, ефективної практики застосування законодавства про захист економічної конкуренції в Україні, адвокатування конкуренції на соціально важливих ринках, сприяння розвитку правил професійної етики в конкуренції для відповідних сфер господарської діяльності та поглиблення співпраці з міжнародними організаціями.

Зокрема, одним з ключових напрямів взаємодії буде напрацювання пропозицій до органів державної влади та органів місцевого самоврядування України з питань захисту та розвитку конкуренції відповідно до рекомендацій Конференції ООН з торгівлі та розвитку (2013 рік) та кращої світової практики; імплементації положень щодо конкуренції Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з другої сторони. Взаємодія також буде поширюватись на участь Фонду в дослідницьких, інформаційних та інших проектах, які здійснюються під егідою Антимонопольного комітету України щодо захисту та розвитку конкуренції в Україні. Фонд братиме активну участь у міжнародних заходах з питань конкуренції та організовуватиме заходи в Україні та за кордоном з метою популяризації України як інвестиційно привабливої країни з високим рівнем розвитку конкуренції.