14.03.2015

З початку 2015 року фахівці територіальних органів Держземагентства України зареєстрували 99887 земельних ділянок та видали з Державного земельного кадастру 119111 витягів про земельну ділянку.

Лідерами з реєстрації ділянок на сьогодні залишаються Київська (8005), Львівська (6900), Вінницька (6223) та Полтавська (5676) області. До п’ятірки найкращих також потрапила Харківська область, фахівці землевпорядної служби якої у цьому році зареєстрували 5792 земельні ділянки.

Усього з початку функціонування Національної кадастрової системи, починаючи з січня 2013 року, державні кадастрові реєстратори зареєстрували понад 2,22 млн. земельних ділянок. Починаючи з 2013 року за заявами фізичних та юридичних осіб, територіальні органи земельних ресурсів видали 1,88 млн. витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Про це повідомили у департаменті державного земельного кадастру Держземагентства України.

Довідково

Оформлення права власності чи користування земельною ділянкою неможливе без її державної реєстрації у Державному земельному кадастрі, а здійснення цивільно-правових угод при розпорядженні ділянками, що перебувають у власності чи користуванні фізичних та юридичних осіб, відбувається після отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Реєстрація земельної ділянки, зокрема, полягає у внесенні відомостей про неї до автоматизованої кадастрової системи на підставі розробленої та затвердженої в установленому порядку землевпорядної документації та присвоєнні земельній ділянці унікального кадастрового номера.