16.03.2015

Державне агентство лісових ресурсів України розпочало реалізацію Концепції реформування лісового господарства. Відповідно до неї агентство оптимізує роботу та поглиблює міжнародну співпрацю.

За 100 днів діяльності нового Уряду Держлісагентству вдалося налагодити конструктивний діалог між представниками деревопереробної та лісозаготівельної галузей. Створено Координаційну раду з питань вдосконалення порядку реалізації необробленої деревини. Новий орган вже підготував та узгодив регламент про проведення відкритих торгів з продажу необробленої деревини, положення про аукціонний комітет, а також зразок договору купівлі-продажу деревини за результатами торгів. Завдяки цим крокам у другому кварталі поточного року на аукціони виставлений весь обсяг деревини.

Окремим пріоритетом залишається контроль над обліком ресурсів. Створена та успішно діє робоча група з оптимізації та вдосконалення функціонування єдиної державної системи електронного обліку деревини. З метою зменшення операційних витрат підготовлено зміни до зазначеної системи, зокрема пропонується запровадити переважно пакетний метод обліку всіх лісоматеріалів, крім високосортної та цінних порід деревини. Розроблено програмне забезпечення для платформи Android, яке передбачає можливість використання сучасних гаджетів для електронного обліку, також підготовлено проект змін до Концепції створення єдиної державної системи електронного обліку деревини, затвердженої розпорядженням Уряду №1090-р.

На шляху до реформ Держлісагентство одержало міцну підтримку з боку міжнародних партнерів. Так, спільно з FAO розроблена ціла низка стратегічних документів з розвитку лісової галузі. Серед них Дорожня карта лісового господарства України і проект Стратегії лісовідновлення та лісорозведення в Україні, який планується винести на громадське обговорення вже цього місяця.

Для наближення законодавства в лісовій сфері до вимог ЄС проведена експертна місія ТАІЕХ «Забезпечення прозорості реалізації необробленої деревини». Держлісагентство підготовило пропозиції та провело попередні переговори щодо початку співробітництва з Канадою та Норвегією, надано запит щодо надання фінансової підтримки до Швейцарського бюро співробітництва. З Японським агентством міжнародної співпраці може бути реалізовано проект щодо створення Національної інфраструктури геопросторових даних.

Вже підписано Меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством лісових ресурсів та Лісовою Опікунською радою (FSC), узгоджується аналогічний документ про взаєморозуміння та співпрацю з Дунайсько-Карпатською програмою Всесвітнього Фонду природи.

Окремим блоком питань для відомства залишається допомога воїнам АТО. На сьогодні на потреби військових перераховано 13,6 млн. грн. благодійної фінансової допомоги. Закуплено військового обмундирування, продуктів харчування та інших товарів на 4 млн. грн., надано 43 одиниці вантажівок, 21 тис. куб. м круглих лісоматеріалів, 1,4 тис. куб. м пиломатеріалів, ще155 куб. м круглих лісоматеріалів передано реабілітаційному центру у Коростені Житомирської області. Сім’ї загиблих і мобілізованих отримали 760 тис. грн. допомоги.

На базі ДП «Берегометське лісомисливське господарство» безкоштовно оздоровлено 114 учасників АТО. Більшість військовослужбовців брали участь у реабілітаційному турі разом з сім’ями.