17.03.2015

Стан здоров'я полоненої української льотчиці Надії Савченко відносно стабільний і, у разі виконання усіх поданих українськими фахівцями рекомендацій, вона зможе вийти з голодування без особливої шкоди для організму. Таку думку 16 березня висловила у ході прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров'я України Наталія Харченко, яка у складі української медкомісії оглядала Надію Савченко.

«Ті реакції, що спостерігались, і на які ми звернули увагу лікарів, припинилися. Вони мали місце через те, що Надія активно виходила з голодування. На сьогодні стан її задовільний, скарг вона не має. Те харчування, яке вона отримує, ми відкоригували, дози розписали по днях, якщо все буде йти як іде, з урахуванням наших рекомендацій, то все буде нормально, за умови, що Надя буде їсти», - сказала Наталія Харченко.

Вона пояснила, що українські лікарі внесли корективи у призначення російських колег, а останні обіцяли дотримуватися відкоригованої тактики лікування. Між іншим, до української медкомісії Надію Савченко оглядали медики з Німеччини.

Члени української медкомісії повідомили, що зараз Надія Савченко споживає бульйон, дитяче харчування і певні продукти, які може перетравити організм.

«Голодування надає велике навантаження на організм, ми спостерігали у Надії нормальний психічний і більш-менш задовільний фізичний стан, але вона, безумовно, потребує моральної підтримки», - додала завідуюча кафедрою неврології Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця Лариса Соколова.