17.03.2015

У східних регіонах України у тісній взаємодії місцевої влади, всіх аварійно-рятувальних та комунальних служб, продовжуються роботи з відновлення життєзабезпечення населених пунктів. Відновлювальні роботи проводяться на звільнених від терористів територіях.

Так, станом на сьогодні частково відновлено електро- та газопостачання у місті Авдіївка Донецької області, наразі в місті ведуться роботи з підключення споживачів. Уже відновлено централізоване теплопостачання одного кварталу.

Централізоване водопостачання у місті відсутнє через пошкодження та знеструмлення внаслідок бойових дій Донецької фільтрувальної станції – єдиного джерела водопостачання Авдіївки.

Аналогічна ситуація з водопостачанням, включаючи питну воду, у місті Красногорівка Мар’їнського району.

Відсутнє водопостачання і в місті Мар’їнка через те, що внаслідок бойових дій не працює Петровський водопровідний вузол у місті Донецьк.

У місті Дебальцеве через відсутність електропостачання не працюють водопровідні насосні станції, також пошкоджений водовід.

У Донецькій області внаслідок бойових дій пошкоджено 13 газопроводів та 4 газорозподільних пункти. Без газопостачання залишаються населенні пункти Ясинуватського району (селища Піски, Веселе, Спартак), Мар’їнського району – місто Мар’їнка та Красногорівка, а також селище Дружба Дзержинської міської ради та селище Луганське Артемівського району. В цих населених пунктах обстеження та проведення ремонтно-відновлювальних робіт буде виконано після припинення бойових дій.

Без електропостачання у Донецькій області залишаються 8 населених пунктів Шахтарського району, 2 селища Мар’їнського району та частково місто Мар’їнка, 10 населених пунктів Ясинуватського району, 8 населених пунктів Артемівського району, 2 селища Тельманівського району та 3 селища Новоайдарівського району. Частково немає електрики у містах Авдіївка, Дебальцеве та Вуглегірськ.

Орієнтовний строк включення буде визначений після огляду електрообладнання за умови припинення бойових дій.

Протягом останніх днів ремонтними бригадами енергетиків проводяться відновлювальні роботи на території Авдіївського коксохімічного заводу.

У повній готовності до проведення аварійно-відновлювальних робіт в області, знаходяться ремонтні бригади у кількості 207 осіб – це представники комунальних служб і рятувальники держслужби з надзвичайних ситуацій та 78 одиниць техніки.

У Луганській області залишаються проблемними питання забезпечення газопостачання селищ Новоайдарівського району - Трьохізбенка, Кряківка та Сокольники. Там через прорив газопроводу та пошкодження газорозподільної станції без газопостачання залишились 1418 абонентів. Пошкоджений магістральний газопровід Луганськ-Лисичанськ знаходиться на окупованій території, до того ж територія замінована.

Продовжуються аварійно-відновлювальні роботи з ремонту вуличних газопроводів низького тиску в селищі міського типу Станиця Луганська.

Ведуться відновлювальні роботи з ліквідації прориву електромереж в селищі Валуйське Станично-Луганського району та селищі Троїцьке Попаснянського району.

Ведуться відновлювальні роботи по усуненню пошкоджень прориву водопроводу та відновлення обладнання в селищах Стахановець, селищі міського типу Тошківка та місті Попасна.