18.03.2015

За 100 днів діяльності Міністерство аграрної політики та продовольства України досягло позитивних результатів щодо дерегуляції та спрощення умов для ведення бізнесу. Про це повідомив на брифінгу Міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко.

Зокрема, лише за 100 днів скасовано 14 дозволів, 6 ліцензій, впроваджено більше 50 інших законодавчих змін. Добровільним став карантинний сертифікат, у п’ять разів скорочено термін видачі фітосанітарного сертифікату, звужено дію ветеринарного свідоцтва. Лише на останній молочники щороку витрачали 36 млн. гривень.

Крім того, встановлено мінімальний термін оренди земельних ділянок сільгосппризначення у 7 років. Це дасть можливість залучати додаткові інвестиції під заставу прав оренди та розвивати капіталомісткі галузі. «За нашими підрахунками, загальний ефект від дерегуляції становитиме понад 5 млрд. грн. щороку. Я вважаю, що це дуже хороший практичний крок Міністерства. Проте ми не плануємо на цьому зупинятись», — заявив Олексій Павленко.

У планах Мінагрополітики на перспективу: скасувати та удосконалити до 10 процедур в аграрній сфері та 6 — у харчовій промисловості. На меті також подальший супровід законопроекту, прийнятого ВРУ у першому читанні, щодо підтримки домогосподарств і сімейних фермерських господарств. Його головна мета — міцний середній клас у сільській місцевості.