18.03.2015

На сьогодні засаджено майже 40% нових лісів від запланованого на цей рік. Розпочато роботи із заліснення у всіх обласних управліннях лісового та мисливського господарства. Планується відтворити ліси на 46 тисячах га. Про це заявив заступник Міністра аграрної політики та продовольства – керівник апарату Олександр Сень під час селекторної наради щодо відтворення лісів та підготовки до пожежонебезпечного періоду 2015 року.

«На відтворення та посадку лісів ми маємо не більше місяця. Поряд з цим ліси необхідно зберегти. Щорічно протягом пожежонебезпечного періоду (з березня по листопад) ліси зазнають великих втрат. Тому в поточному році необхідно додатково влаштувати 154 км протипожежних розривів, 42,9 тис. км мінералізованих смуг та поновлення бігбордів», - зазначив заступник Міністра.

Зі свого боку заступник Голови Держлісагентства Віталій Атаманчук нагадав, що у у підпорядкуванні відомства - 7,6 млн. га лісів. «У галузі створена і функціонує відомча пожежна охорона, основою якої є лісові пожежні станції. Охорону лісів від пожеж забезпечують 321 лісогосподарське та лісомисливське підприємство. У їх складі функціонує понад 1,7 тисячі лісництв та 269 лісових пожежних станцій. Станом на 11.03.2015 у лісах Держлісагентства (Закарпатська, Київська, Миколаївська, Рівненська та Херсонська області) ліквідовано 13 пожеж на площі 7,5 га. Перша лісова пожежа була ліквідована ще у лютому у Миколаївській області», - зауважив заступник Голови.

Під час селекторної наради було заслухано доповіді щодо стану лісової галузі керівників з Волинської, Житомирської та Херсонської областей.

Олександр Сень відзначив, що Волинська область виконала 73,8% посадки лісів. «Задля уникнення лісових пожеж необхідно у всіх територіальних регіонах провести роз’яснювальну роботу серед населення. Також спільно з службам надзвичайних ситуацій провести відповідний комплекс навчання»,- заявив заступник Міністра.

До речі, цієї суботи представники Мінагрополітики на чолі з Міністром Олексієм Павленком вийдуть на посадку лісу в Київській області.