18.03.2015

Аграрний сектор є двигуном економічного зростання, та попри кризові явища, галузь практично не відстає від минулорічних темпів виробництва. Аграрний сектор — основа експортних амбіцій держави наступних років. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко в Будинку Уряду під час брифінгу, присвяченого 100 дням роботи Кабінету Міністрів.

Зокрема, Україна залишається лідером світового ринку за експортом олії, посідає 2 місце з експорту зерна та є сьомою у світі з продажу курятини. Минулого року позитивне сальдо зовнішньої торгівлі склало рекордних 10,6 млрд. дол. США. Уже з початку поточного року позитивне сальдо збільшилося ще на 19%. Частка експорту агропродукції сягнула 35-37% загального обсягу експорту.

«Галузь вистояла, коли всі інші впали. Уперше в історії України в 2014 році кожний третій долар валютної виручки країни зароблений працею аграріїв», — зазначив Олексій Павленко.

Зі свого боку Міністерство аграрної політики та продовольства впевнено демонструє відданість європейській інтеграції та реформуванню галузі відповідно до стандартів ЄС. Західні партнери оцінили такий підхід та прийняли рішення про надання Україні фінансової допомоги у 25 млрд. дол. США. «Це показує дуже високий рівень довіри нашого Уряду з боку міжнародних партнерів. Завдяки цим коштам в Україну прийдуть інвестори. Україна вже поступово стає на ноги та починає впевнено рухатися у напрямі зростання», — сказав Олексій Павленко.