18.03.2015

На брифінгу у вівторок, 17 березня, Радник Прем'єр-міністра України Данило Лубківський представив підсумки ста днів діяльності Уряду України.

Данило Лубківський наголосив, що нинішній «Уряд реформ став мішенню для багатьох загроз». Все українське суспільство, наголосив він, зіштовхується з викликом щоденної місцевої корупції та неефективного й слабкого пострадянського бюрократичного апарату. Саме тому Кабінет Міністрів звертається до всього суспільства разом долати цю проблему та зберігати моральну єдність. Із цим закликом Уряд звертається до українських Церков, громадських активістів та лідерів громадської думки.

«Кабінет Міністрів також став мішенню для політичного невігластва та популізму, підкреслив радник Прем'єр-міністра: «Уряд закликає Парламент уникати будь-яких популістських кроків та спекулятивних дій, що мають на меті отримати особисті політичні дивіденди адже це неприйнятно під час війни».

Проти Кабінету Міністрів діють і українські олігархи. Цей Уряд, нагадав Данило Лубківський, уперше збільшив рентну плату на видобуток природних ресурсів: «Негативна реакція магнатів на це була негайною, зокрема через ЗМІ. Уряд закликає суспільство не піддаватися на маніпуляції й пастки в умовах хвилі дезінформації».

Уряд Арсенія Яценюка, наголосив Данило Лубківський, є мішенню для Президента РФ Володимира Путіна, який має на меті дестабілізацію ситуації в Україні: «Немає жодних ілюзій. Росія продовжує наступ».

Він підкреслив, що відведення військ російською стороною здійснюється лише частково або таким чином, щоб зміцнити свої наступальні позиції: "Росія не дає можливості відновити контроль за українсько-російським державним кордоном.  Росія блокує доставку української та міжнародної гуманітарної допомоги. Росія відмовляється звільнити незаконно затриманих українських політв'язнів, серед яких Надія Савченкота Олег Сенцов».

«Стратегія Росії не змінилася. Путін не прагне завоювати територію. Він має на меті знищити майбутнє України і спрямований на боротьбу з Європою. Тому немає іншого шляху, окрім як підняти ціну, яку Путін має заплатити за агресію», - наголосив Данило Лубківський.

Це передбачає, насамперед, зміцнення оборонного потенціалу України, посилення санкцій проти Росії, спрямовані на її фінансовий сектор, збереження єдності між країнами-членами Європейського Союзу, а також між США та ЄС, забезпечення економічної стабільності в Україні.

Він наголосив, що захищаючи себе від російської агресії, Україна також захищає і Європейський Союз: «Поразка України відчинить двері для російського впливу і навіть панування в Європі».

«Тому політичні лідери ЄС повинні змінити своє бачення ситуації - якщо Україна не зможе захистити себе, ЄС змушений буде витрачати набагато більші кошти на свій власний захист», - підкреслив Данило Лубківський.

Він наголосив на необхідності запровадження середньострокової програми допомоги для України, обсяг якої має бути достатнім, аби забезпечити стабільність та залучити до України приватний капітал.

Данило Лубківський підкреслив, що Уряд України і далі йтиме шляхом радикальних змін: «Єдність Заходу та стійкість України не дозволять втілитися планам Путіна. Це нелегкий шлях,  але ми можемо пройти спільно, у співпраці України з міжнародним співтовариством».