18.03.2015

«На сьогодні у нас дуже відповідальне завдання – опрацювати та узгодити тексти Меморандуму, рамкової угоди та додатку до неї», - наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Роман Чуприненко під час двосторонніх консультацій між представниками Урядів України та Німеччини, які відбуваються 17-18 березня в Києві.

Так, в рамках консультацій, сторони обговорять та узгодять остаточний текст Меморандуму та рамкової угоди і додатку до неї щодо отримання Україною кредитних коштів в розмірі 500 млн. євро.

Роман Чуприненко нагадав, що напередодні – 16 березня – відбувся візит Президента України Петра Порошенка до ФРН та зустріч з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель. У візиті також взяв участь Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, який є Головою Української частини Українсько-німецької групи високого рівня з економічного співробітництва.

«Під час цієї зустрічі, в ході якої обговорювалось, зокрема, питання залучення кредиту банку KFW для відновлення Східної частини України, а також напрямки використання цих коштів, досягнутий великий прогрес», - додав Роман Чуприненко.

У свою чергу керівник німецької делегації, представник Федерального міністерства економіки та енергетики Ганс Йоахім Генкель підкреслив, що для Німеччини важливо надати Україні швидку допомогу у відбудові країни і фіналізувати усі головні аспекти Меморандуму та рамкової угоди.

«Після цього ми зможемо обговорити, сподіваюся вже завтра, які саме проекти підтримуватимуться та будемо готові до двосторонньої зустрічі високого рівня, яка запланована на початок квітня», - додав Ганс Йоахім Генкель.

За словами Романа Чуприненка, підписання Меморандуму заплановане на початок квітня поточного року, після чого документ має бути ратифікований Верховною Радою України.

«У підсумку, Україна зможе отримати кредитні кошти, які будуть спрямовані на макрофінансову підтримку бюджету, відновлення інфраструктури східного регіону держави, створення нових робочих місць тощо», - сказав Роман Чуприненко.

Нагадаємо, до складу робочої групи входять представники Мінрегіону, Міністерства закордонних справ України, Мінекономіки, Мінінфраструктури, Міністерства юстиції України та Мінфіну з української сторони та представники Федерального міністерства економіки та енергетики, Федерального міністерства фінансів, Федерального міністерства транспорту й цифрової інфраструктури та банк розвитку «Кредитна установа з відбудови» (KfW) з німецької сторони.