19.03.2015

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та віце-президент польської компанії Polenergia International S.a r.l Гжегош Станіславський підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо реалізації проекту «Енергетичний міст Україна – Європейський Союз» 17 березня в київському офісі НАЕК «Енергоатом».

Підписання Меморандуму стало результатом піврічної підготовчої роботи фахівців Енергоатома та Polenergia. «Цей проект ми розглядаємо, як один з фінансових інструментів добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Зараз готується проект постанови Кабінету Міністрів щодо розробки техніко-економічного обґрунтування проекту», - повідомив керівник Енергоатома Ю. Недашковський.

У свою чергу Г. Станіславський висловив задоволення інтенсифікацією робочих контактів між Енергоатомом і Polenergia та швидким наближенням до практичної реалізації масштабного проекту. «Ми щиро пишаємось можливістю співпрацювати з такою потужною компанією, як Енергоатом. Думаю в нашого проекту великі перспективи. Але справа не лише в економічній складовій, яка безумовно буде вигідною для всіх учасників, для мене особисто дуже важливо мати можливість допомогти Україні в такі складні часи, які переживає ваша країна. Співпраця в енергетичній сфері стане ще одним доказом насправді дружніх відносин між Україною та Польщею», - додав віце-президент польської компанії.

Основною метою тристороннього Меморандуму, який також підписала НЕК «Укренерго», є оцінка можливості та виконання проекту «Енергетичний міст Україна – Європейський Союз», започаткованого в рамках створення трансєвропейських енергомереж (TEN-E). Проект також є складовою частиною Плану створення єдиного балтійського енергетичного ринку (BEMIP), який було започатковано за ініціативою Європейської Ради у 2008 році.

Серед завдань, які стоять перед учасниками проекту «Енергетичний міст Україна – Європейський Союз», є введення в експлуатацію повітряної лінії 750 кВ Хмельницька АЕС - Жешув (Польща), яка дозволить використовувати наявні потужності АЕС без обмежень, за умов профіциту електроенергії забезпечити її експорт до ЄС та інвестувати у добудову енергоблоків №3 і №4 ХАЕС. А також провести підготовку атомних потужностей до повного об’єднання української енергосистеми з європейською. Сьогодні на енергоблоках АЕС України планується і проводиться модернізація, після якої вони будуть відповідати всім технічним умовам підключення до мережі ENTSO-E.