19.03.2015

19 березня 2015 року на базі Державного інституту управління та економіки водних ресурсів (м. Київ, вул. Солом'янська, 1) відбудеться семінар, присвячений Всесвітньому дню води, де буде обговорюватись широке коло питань щодо забезпечення водними ресурсами, їх управління, раціонального використання, охорони та моніторингу; шляхів адаптації (апроксимації) законодавства щодо управління водними ресурсами України до права Європейського Союзу тощо.

Участь у зазначеному заході візьмуть представники водогосподарської галузі, органів виконавчої влади, громадськості, екологи та науковці.

Довідково

22 березня 2015 року світова спільнота відзначатиме Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором.

Враховуючи значення, яке вода має для життєдіяльності людини і всього живого на землі, 2005-2015 роки проголошені Міжнародним десятиріччям дій "Вода для життя".

Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води проходить під гаслом "Вода і сталий розвиток".

Всесвітній день води є можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства та покликаний підвищити розуміння важливості збереження екологічно чистого стану водних ресурсів для створення безпечних умов життєдіяльності населення та збереження водних екосистем.

Одним із інструментів забезпечення сталого розвитку є впровадження управління водними ресурсами за басейновим принципом, що визначено як в українському законодавстві, так і в законодавстві Європейського Союзу, зокрема Директиві № 2000/60/ЄС про встановлення рамок діяльності Співтовариства у сфері водної політики (Водна Рамкова Директива).