19.03.2015

За дорученням Міністра оборони України генерал-полковника Степана Полторака департаментом внутрішнього аудиту та фінансового контролю оборонного відомства проведено аудит діяльності державного підприємства “Готель “Козацький”, яким виявлено низку фінансових порушень. Міністр оборони України прийняв рішення передати матеріали аудиту до правоохоронних органів для надання правової оцінки діям посадових осіб.

Аудитом встановлено, що попереднім керівником підприємства укладено договір про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора та без дозволу органу управління майном передано у спільну діяльність нерухоме майно і земельні ділянки загальною вартістю 236,6 мільйона гривень. Такими діями змінено форму власності майна, яке надано підприємству у повне господарське відання – з державної власності на майно спільної діяльності. За матеріалами судових справ Української юрисдикції, ініційованих теперішнім керівництвом підприємства, встановлено, що зазначений договір “недійсний”. Однак учасники спільної діяльності намагаються ініціювати повторні розгляди справ за нововиявленими обставинами, розгляд справ триває.

За перевірений аудиторами період виявлено близько 12,6 мільйона гривень втрат та збитків. Так, на консалтингові (консультативні, експертні та аудиторські тощо) послуги, які не були передбачені фінансовим планом, готелем витрачено 11,6 мільйона гривень. Внаслідок надання безоплатних послуг, які повинні були надаватися на платній основі (проживання, тимчасове розміщення), застосування невідповідного розміру орендної плати, самовільного безоплатного використання нерухомого майна підприємства сторонніми структурами, готелем втрачено 0,9 мільйона гривень доходів.

Зазначене призвело до збитковості підприємства за результатами 2014 року в сумі 5,6 мільйона гривень. Однак, попри збиткову діяльність, працівникам підприємства виплачено майже 0,5 мільйона гривень премій.

Внутрішніми аудиторами у 2013 році було встановлено збитки на суму 45,5 мільйонів, рішення за якими керівництвом підприємства на теперішній час не прийнято.

Державне підприємство “Готель Козацький” є учасником Концерну “Військторгсервіс”. ДП створено у 1993 році з метою надання готельних і побутових послуг за плату тимчасово розміщеним військовослужбовцям, членам їх сімей, працівникам Збройних Сил України, військовим делегаціям інших країн, громадянам України та іноземним громадянам за наявності вільних місць.

Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак доручив розробити стратегічний план розвитку підприємства, оформити право власності на нерухоме майно і земельні ділянки, передати матеріали аудиту до правоохоронних органів для надання правової оцінки діям посадових осіб.

Міністерство оборони України продовжує реформування, очищення своїх лав від тих, хто порушує Закон, та забезпечення прозорості всіх процесів, які відбуваються у відомстві.